Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám leküzdeni a...

Hogy tudnám leküzdeni a szociális fóbiámat?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta jelen van hiába voltam számtalan orvosnál, pszichológusnál de valahogy, akkor érzem leginkább mikor huzamosabb ideig otthon maradok. Annyira túlgondolom itthon a dolgokat, pedig a valóságban teljesen más az érzet. De nagyobb helyeken mint pláza, tömeges helyeken ugyanúgy menekülhetnékem van még ha jobban is vagyok. Néhány orvos már feladta velem a harcot amit megértek, de valamiért mégse múlik el. Barátaim sincsenek, vagyis 1 van de ő vele is ritkán beszélek meg nem is a közelemben van. Magamtól próbáltam javítani ezen de hamar feladom és vissza esek. Úgy nincs bajom az emberekkel, csak a régebbi rossz emlékek kihatnak mai napig és úgy vagyok, mintha mind megismétlődhetne pedig kevés az esély rá. Hamarosan dolgozni kezdek de már rosszul vagyok, hogy ismét egy légtérben leszek sok emberrel de muszáj dolgozni mégis félek. Mit tanácsoltok, miért nem múlik el ez bennem? 25N vagyok.

2021. szept. 13. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2021. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Iszom soraid, de elég volt a kérdést elolvasnom és tudtam mi hiányzik.

Új munkahelynél normális ha 'rosszul vagy', de nem a sok ember miatt, hanem a sok ismeretlen ember miatt. Ha rám hallgatsz, teszel ellene, és elkezdesz barátkozni, ez segít a legjobban. Nekem rengeteg haverom van, ismétlem, haverom, a barátokat nagyon megválogatom. Kezdj el haverkodni, hogy mindig legyen kihez szólni, ez segíteni fog. Valamint a szabadnapjaidat ne folyton otthon töltsd, hanem kezdd el kialakítani a baráti kapcsolataidat. Hidd el, ha a plázában egy olyan emberrel sétálgatnál, akiben megbízol, és tudod hogy ha bajban lennél ő lenne az első aki melléd állna, jó élményként fognád fel a vásárlást is, nem pedig a sírhatnék kerülgetne ha sok ember közé kéne menni... mi már annyira közvetlenítettük egymást a BARÁTAIMMAL, hogy full random idegenekhez odamegyünk, ha magányosnak ítéljük meg őket, és elütjük velük az időt ha szeretnék..


Legyél nyitott, de láss tisztán a későbbiekben és válogass, hogy ki érdemli meg a barátságod.


21/F x)

2021. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Reménytelen. Nekem se múlik. szóval home office
2021. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Mit tanácsoltok, miért nem múlik el ez bennem?

Azért, mert miután egyedül nem jutottál semmire, nem fordultál szakemberhez. Egy jó klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta segítségével kezelhető a szociális fóbia. Csak meg kell találni a jó szakembert, ami persze jelentős idő-és anyagi ráfordítás, de a végén megéri.

Amit a 2# válaszoló írt, az teljesen helytálló, de egy szociális fóbiás ettől nem lesz jobban. Itt először fejben kell rendbe tenni a dolgokat, utána pedig már ki tudja próbálni "élesben" az ilyen tanácsokat.

2021. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szociális fóbia antidepresszánssal is könnyen kezelhető.

Bár nekem más jellegű problémám van, de megosztanék egy rövid történetet. Legutóbb amikor a szokásos gyógyszerfelírásra mentem a pszichiátriai gondozóba akkor helyettesítő asszisztens volt aki nem ismert és kérdezte, hogy korábban járt már itt? Mondtam neki, hogy sajnos igen, rendszeresen jövök kontrollra. Erre a válasz: miért sajnos? Maga legalább belátta, hogy segítségre van szüksége és tesz is érte, hogy meggyógyuljon, nincs ebben semmi sajnos, ez egy dicséretes dolog.


Azt hiszem ezzel mindent elmondtam, amíg nem kérsz a megfelelő helyről segítséget addig ez soha nem fog megoldódni, sőt, a szociális fóbia az előszobája más sokkal durvább mentális betegségeknek, úgyhogy én csak azt tudom tanácsolni, hogy fordulj minél előbb szakemberhez és kérd a segítségét.

2021. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!