Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akinek sikerült...

Van olyan, akinek sikerült teljesen leküzdeni a szociális szorongást?

Figyelt kérdés

Hogyan? Terápia? Gyógyszer?

Vagy ha folyamatosan bele viszem magam az ilyen helyzetekbe akkor elmúlik? Érdemes oylan munkát keresni ahol sok emberrel érintkezek?



2020. aug. 11. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
A legelso allasom eladoi munka volt, de olyan, ahol tukmalni kell a holmit az emberekre, hogy vegyek. En altalaban jol akarok teljesiteni, magam miatt, mert nem egy selejtet akarok latni a tukorben, hanem egy sikeres embert, aki jo abban amit csinal (meg ha ez anno csak egy mezei eladoi allas volt), igy nyilvan mentem, beszeltem veluk, stb. Eleinte nehez volt, de kesobb mar rutin lett. Mostmar nem dolgoznek kereskedelemben, de nem azert, mert felek az emberektol, hanem mert sokan farasztoan idegesitoek.
2020. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a határaim feszegetése sokat segített. Én is kereskedelemben dolgoztam 3 évet, elég sokat kellett segítenem termékek kiválasztásában. Szerintem segített összességében magabiztosabbnak lennem, az angol nyelvtudásomat is néha tudtam használni, ez is elég sokat javított az önbecsülésemen. Én korábban egy boltba is remegve mentem be egyedül. :D Én a szüleim boltjában dolgoztam, szóval volt azért egy biztonságot adó közeg. Jó tapasztalat volt, de azért már nem dolgoznék emberekkel, szimplán mert akadnak néha hülyék. :) Én azt vettem észre, hogy nem szabad begubóznom a házba, legalább ki kell mennem az utcára megsétáltatni a kutyát, hogy ne szokjak el az idegenektől.


Nem mertem bejelentkezni 2 éve egy fodrászhoz sem, de egy szimpatikus lánynak lehetett írni fészbukon időpontért, még telefonálni sem kellett. 1 hétig húztam mire írni mertem neki, azt is előtte egy notepadban megírtam, hogy ne írjak baromságot. xD Elmentem hozzá, nagyon aranyos volt, rengeteget beszéltetett, szó szerint jól éreztem magam. Indulás előtt még sík ideg voltam, hogy idegen ember, idegen hely, befogok égni, nem akarok menni, de tudatosítottam magamban, hogy ez most muszáj. Lám, tök jó vége lett. :D Nekem kb. 10 éve vannak ilyen problémáim, de nekem az a tapasztalatom, hogy olyan helyzetekbe kell magamat hozni, amitől félek, apránként meglépni a változtatásokat. Régen nem mertem fizetni a boltban, de eljött velem mondjuk a párom, és révett, hogy én fizessek, aztán azóta már nem okoz gondot ez sem. Először mondjuk a boltba járást is kissebb dolgokért, kisebb helyeken ejtettem meg, ma már egy nagyobb áruház sem okoz gondot.

Ma már egyedül fel merek vonatozni is Budapestre és eljutni A-ból B-be. Az első alkalomnál full ideg voltam -hiába jártam már többször társaságban arra- de mostmár bátrabb vagyok.


Én soha nem kerestem fel szakembert a gondommal, ami lehet hiba is, mert amúgy a félelmeim kibeszélése nekem mindig sokat segít. A párom gyakran meghallgat, támogat, hogy bátrabb legyek, tudja mik lehetnek a szorongásra okot adó helyzetek.

Ha nagyon vacakul vagy lehet érdemes felkeresni egy szakembert is, de én mondjuk gyógyszert csak végső esetben szednék (a szorongásoldókra könnyen rá lehet szokni).

2020. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!