Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban megint előjött a szorongásom (eleinte egy kis dolog miatt, aztán végül belekerültem abba a körbe, hogy szorongok azért, mert szorongok). Ilyenkor hányingerem van, gombócérzet van a torkomban, alig bírok enni, nyugtalan vagyok.

Tavaly ugyanilyen problémákkal küzdöttem és jártam is pszichológushoz (augusztustól novemberig), aztán végül már nem kellett többet konzultálnunk, mert mindketten úgy láttuk, hogy tudom kezelni a helyzetet, aztán most mégis belecsöppentem ebbe. Próbálok meditálni, jógázni, iszom gyógyteát, szedek ilyen gyógynövényes tablettát (ezt csak 2 napja kezdtem el, tavaly sokat segített) lejárok sétálni/futni, olvasok és zenéthallgatok, valamint próbálom kibeszélni magamból, de ez csak átmenetileg segít, és visszajönnek a negatív gondolataim. Győzködöm magam, hogy a szorongás természetes jelenség és hogy el fog múlni idővel, valamint hogy nincs mitől félnem, hisz biztonságban vagyok, de mégis érzem a feszültséget. Plusz már a mindennapjaimat is megnehezíti, mert a tömegközlekedésen/boltokban(mikor egyedül vagyok) előjön.


Gondoltam újra felkeresem a pszichológusomat, ugyanis pszichiáterhez nem szeretnék járni, mert nem szeretnék már 19 évesen gyógyszereket szedni rá. :/



2021. szept. 17. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Őszi depresszió? Vagy rekurrens (ismétlődő) depresszió. Nekem az van. Szerintem az ősztől jön elő. Normális, normálisabb mint hogy nekem pl. inkább tavasz jön ez elő.

Vagy az ősz (sötétség, hideg, suli?) miatt vesz rajtad erőt vagy mert tavaly is így volt. Szerintem mindenképp menj vissza a pszichológushoz. Az is elég biztonságérzetet adhat. Pedig ahogy olvaslak mindent megteszel, amit csak lehet.

2021. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy depresszió, mert nem igazán tapasztalom magamon a tüneteit, inkább csak a szorongás okozta tüneteket.


Megeshet amúgy, hogy azért jött elő, mert tavaly is ugyanekkor voltam ugyanilyen állapotban, nem tudom. :/

2021. szept. 17. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szorongás se kellemes, idővel depresszióvá fajulhat. Szerintem keresd fel az orvosod és járjál akkor is havonta 1x, ha úgy érzed nincs szükséged rá. Még mindig jobb, mint a gyógyszer és egy jó szakemberrel azonosíthatod a probléma forrását.


Csak egy felvetés volt hogy amiatt! Lehet belső ok, hogy valami miatt szorongsz, amit nem tudsz beazonosítani. Lehet külső ok, mint az ősz vagy valami ami ez idő táj esedékes és ez váltja ki a szorongást.

2021. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, hogy keresd fel megint a pszichológusodat. A szorongás elsődleges kezelési módja a pszichoterápia, az irányelvek szerint gyógyszert csak súlyosabb eseteknél ír fel a pszichiáter, úgyhogy ettől nem kell tartanod.

Az én pszichológusom azt mondta, hogy ha valakinek régebbről ismerős már egy állapot - pl. depresszió vagy szorongás -, akkor bizonyos kiváltó okok hatására könnyebben "visszasüllyed" ugyanoda.

Nem rontottál el semmit. Beazonosítottad a kiváltó okot, de bekerültél egy negatív körforgásba, amiből úgy tűnik, hogy egyedül nem tudsz kilépni, pedig mindent megteszel. Ebben semmi szégyelnivaló nincsen, sajnos előfordul. A pszichológusod segíthet kezelni és az is lehet, hogy kiderül, több belső ok áll a dolog mögött, mint azt te gondolod.

2021. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!