Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen fóbia lehet vajon?

Ez milyen fóbia lehet vajon?

Figyelt kérdés

Üdv!

Sose volt semmilyen problémám az életben, viszont az elmúlt egy évben rengeteg ismerősöm barátom meghalt. Azóta rettegek attól, hogy esetleg velem is történik valami. Észre vettem, hogy napközben többszőr mintha megkérdezném magamtól, hogy most biztos jól vagyok? És kb figyelem magam, hogy minden rendben van-e.. Sikeresen csináltam magamnak négy pánikrohamot egy év alatt ezzel.. Valamint gyakran kavarognak hülye gondolataim, hogy mi van ha kapok egy embóliát? Mi van ha…

Mi lehet ez?? Mit tudnék csinálni? A hülye gondolatokkal kezdődik minden..



2021. szept. 18. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Thanatofóbia.


Haláltól, pontosabban a saját halálunktól való félelem. Ez egy mentális betegség!

2021. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy ez fóbia, egyszerűen csak túl sok baj szakadt a nyakadba az utóbbi időben. (őszintén, ki nem roppanna bele a sorozatos halálesetekbe?) Ha jó dolgok is lesznek, nem kizárt hogy magától lecseng.
2021. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet félelem is, ami normális. De egy egészséges és fiatal ember abszurd. Nekem hasonló dolog 8 éves koromban volt, mikor a legkedvesebb nagymamám hosszú betegség után elhunyt. Nem tudtam elmondani vagy megértetni senkivel, de annyira féltem hogy én is meghalok. Úgy éreztem gyermeki fejjel, ah a szüleim mellett vagyok mindig(!), akkor nem érhet baj. Szóval évekre megpecsételte az életem, főleg hogy senki se érette. Gyerek pszichológus se.

Nem mondom hogy kigyógyultam ebből, de jöttek más dolgok, amik ezen félelmet felülírták. Pozitív élet és hozzáállás, igen nehéz ilyenkor és magam is nevetek a "pozitív gondolkodás segít dolgon. De tényleg nem ártana élned, szórakozni, nevetni. A haláltól való rettegés a legszörnyűbb, egyszer eljön, ez a második legrosszabb. De tapasztalatból mondom ha nem tudsz ezen túllépni sok évet elvesz tőled.


#2: nem tudtam hogy ennek van neve, köszönöm.

2021. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkitől! :) Kiegyensúlyozott életet élek, és a végletekig pozitív, vidám ember vagyok. Viszont amint érzek valamit, egyből jön a riadó a fejemben, és hozzá a tünetek is, és képtelenség kontrol alatt tartani..
2021. szept. 18. 14:29
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Semmi különös. Csak éppen a WHO tesz róla, hogy mindenkinek egyfolytában tele legyen a gatyája. Most megint kezdődik az az időszak, amikor mást se hallasz a médiából, járvány, meg halál.
2021. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínű, higy ez is közrejátszott egyébként..
2021. szept. 21. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!