Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Páromnak milyen mentális...

Páromnak milyen mentális betegsége lehet?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi volt 3 éves, a szeme láttára megöltek egy nőt a szülei. A nénje nevelte fel meg a dédije amíg élt, mert ők börtönbe kerültek.

Kiskorában járt pszichológushoz emiatt.

14 évesen drogokhoz nyúlt, meg ivott. Aztán elvitték pszichiáterhez, azt mondták túl erős a tudata nem tudnak vele mit kezdeni..utána abba hagyta az anyagozást.. Utána 1 évre rá megismerkedtünk, összejöttünk, én ebből az egészből semmit nem tudtam. Volt párszor hogy berúgott furcsán viselkedett de én ennek nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget. Aztán egyik alkalommal elmesélte mit élt át gyerekkorába, hogy ezt ma napig nem bírja elfelejteni. Akkor én nagyon megsajnáltam.

Aztán rá 1 évre lett egy kislányunk, akivel itthon voltam 1 éve elkezdett terrorizálni hogy meddig ülök itthon menjek dolgozni. Hiába mondtam pici a gyerek, meg kapok pénzt majdnem mint a fizumat, meg ő is jól keres, addig csinálta amíg be nem adtam a gyereket a bölcsibe és visszamentem dolgozni. Gondoltam igaza van, mit ülök itthon. Olyan szinten belém beszélte, meg mindent belém beszél, hogy én már saját magamat okolom, és úgy látom, mindenről én tehetek.

Aztán elkezdett megint inni, és már 3 sör után eltorzult az arca mintha nem is ő lenne, ellenem fordult, mindennek elhord, utána nem emlékszik semmire. Mindent megcsinálok itthon, mosok főzök, takarítok, gyereket hozom viszem a bölcsibe, dolgozok, ő elmegy dolgozni, 8 óra, aztán hazajön és semmit nem csinál. Azt mondja nekem részegen hogy semmirekellő vagyok, utál, gyűlöl, utálja magát, utál mindenkit, ha tehetné megsemmisítené a világot, nem sajnálna senkit. Azt mondta már legutóbb, hogy miattam rúgott be, holott egy veszekedés meg semmi nem volt józanon, egyszer csak éjszaka meglépett a haverjához és berúgtak. Jött megint hogy utál engem, nem fog menni dolgozni, menjek én túlórázni. Pedig jó munkahelye van. Azt mondta hogy olyan semmirekellő lesz mint én voltam 1 évig amikor itthon voltam a kicsivel. Teljesen belém sulykolta hogy én vagyok mindennek az oka. Állítólag a volt nőivel is így viselkedett, amiről eddig nem tudtam, azt mondta hogy velük durvábban beszélt, büszke arra hogy drogozott, meg mindenféle furcsa sátánista zenéket hallgat mostanában amikor iszik. Amúgy nem jár el itthonról, nem keveredett bele semmilyen társaságba, csak agyilag egyre durvább ez neki ha iszik. Azt mondják mentális baja van, nem velem van a baj, hanem saját magával. Ki mit gondol? Skizofrénia? Szociopata? Ha orvoshoz elviszem tud vele valamit kezdeni?

Amikor józan teljesen normális, hiába próbálom mondani miket csinált, azt mondja nem akarja hallani ne mondjam inkább elmenekül. Volt már hogy dolgozni nem ment be, amikor egy kicsit is másnapos volt. Semmi felelősség nincs benne sokszor, se érzelem senki iránt. . Kezdek félni tőle.

Olyanokat is mondott most, hogy van hogy hangokat hall néha. Meg van hogy be van rúgva, de nem durván, és nem ismer meg.Meg folyton azt hallgatom, hogy neki milyen jó volt drogozni, hiányzik neki. 34 éves de úgy viselkedik mint egy gyerek. De én már azon is gondolkodtam nem e cukor vagy vérnyomás baja van amiért ilyen és az ital kihozza. De mindenképp az hozza elő neki bármi is a baj. Hiába mondom ne igyon, havi 2 alkalom is iszonyatos stressz, meg akkor folyton valakit szid,anyázik, nem tudja megmondani kit, azt mondja nem is mondott olyat, meg magába beszél néha. De van olyan is hogy csak bújik, annyira szeret mint még soha meg feszt a nyakamon lóg,de én mondom józan részeg, 2 különböző ember.


2021. szept. 19. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Alkoholizmus
2021. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Két lehetőséged van szerintem

1. Segítesz neki az alkohol problémáin

2. Elhagyod őt és viszed a gyereked

2021. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De segíteni csak akkor tud, ha a párja is akarja. Ha nem akarja, akkor nem fog tudni.
2021. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Valószínű hogy mielőtt megismerted, valamikor alkoholista volt. Időlegesen abbahagyta, de most újból visszaesett.
2021. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha úgy döntesz hogy lelépsz, akkor azt úgy tedd hogy minden kapcsolatot megszakítasz vele! Ne is tudja hogy hova mentetek, költöztetek a gyerekkel!


Ellenkező esetben lehet hogy megint fogunk egy olyan esetet hallani a híradóban hogy: "hidegvérrel megölte családját, majd magával is végzett".....

2021. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy nagyon nagy probléma.

A hivatalos orvosi diagnózis - de ez most csak találgatás- szerintem skizofrénia lenne, kapna rá gyógyszert, és soha többé nem szabadna alkoholt innia.

A "nem hivatalos" véleményem, hogy az alkohol és a drogok miatt fogékony lett a szellemi világra, és manipulatív negatív entitások használják a testét amikor részeg, beszélnek hozzá amikor józan...táplálják a paranoid gondolatait, és szép lassan az emberek ellen fordítják. Nem jó dolog ☹️

Amikor berúg, egy másik entitás veszi át a testét.

2021. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindig azt mondja miattam iszik, mindig. Lelkileg nagyon megvisel már.

Ha hazajön részegen, mindig azt mondja, hogy azért iszik mert én tönkre teszem, csak azt nem tudom mivel. Becsmérli a munkahelyemet, kinevet. Lenéz, leszól. De csak ha iszik. És nála nincs olyan hogy 1 sört megiszik, addig iszik amíg be nem ájul. És ha tudja hogy lesz lehetősége inni, inkább összeveszik velem, hogy mielőbb tudjon menni.

Csak tud vele valamit kezdeni az orvos.

2021. szept. 19. 18:22
 8/12 A kérdező kommentje:

6., volt egy idő amikor mondta, már nem is tudom milyen nevet, hogy az ő másik énjét úgy hívják. És ha a gyerekünk fiú lesz az legyen a neve.

Ja, de Benett. Hogy az a személy mondta neki.

Akkor azt gondoltam, hülye részeg.

Ezen még nem gondolkodtam amúgy, én régen foglalkoztam ilyen ezoterikus dolgokkal, ahogy ezt olvastam a hideg is kirázott, lehet igazad van.

Nem tudok én ez ellen tenni valamit? Komolyan mondom teljesen más lesz az arca nem hasonlít magára, 2 sör után már..

2021. szept. 19. 18:28
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

6# vagyok....az emberek le vannak védve az ilyen külső behatásokra rendszerint. Nagyon nagyon kevés ember nyitott valamelyest ilyen kommunikációra, de ők többnyire ezt leszületés előtt választották, és meg tudnak bírkozni vele.

Sajnos sokan drogok, traumák hatására -a vegyi anyagokat mintegy pajszerként használva- felnyítják szándékosan vagy akaratlanul a védelmüket, és fogékonnyá teszik magukat erre. Az alkohol sajnos -bár nagyon kevés embernél- de képes erre.

A párodnak minden összejött, gyerekkori trauma, menekülés a valóságból, menekülés az elméjével a testéből, drogok, alkohol.

Az segíthetne, ha nagyon szeretne a gyerekével, és veled lenni, őszinte szeretetben, félelem nélkül. ...és tudatmódosítók nélkül.

A pszichiáter által felírt gyógyszerek is segíthetnek, de az ugye erősen nyugtató hatású cucc lesz.

2021. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most ezen rágódok, amit írtál, és tényleg csak amikor részeg akkor hallgatja állandóan ezeket a sátánista zenéket. Amikor már rettenetes részeg, akkor van egy szám, annyira durván beteg hogy félelmetes, azt hallgatja teljes hangerőn fülesen órákig. Holott józanon teljesen másfajta zenét szeret. Most utána olvastam hogy elhunyt szerette is megszállhatja, hát pont vagy az anyja vagy az apja aki a gyilkosságot csinálta, és lehet amiatt ennyire agresszív.
2021. szept. 19. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!