Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet erőt meríteni...

Hogy lehet erőt meríteni ahhoz hogy javuljon a mentális állapotom?

Figyelt kérdés
Cirka 23 éves koromra itt vagyok a depresszió, az OCD, a generalizált szorongás, és az önbizalomhiány kavargó tornádójában, és egyszerűen azt érzem szétesik körülettem minden, és hogy nincs egy nyugodt pillanatom, alvásom már mióta nem tudok ellazulni, és egyszerűen a jövőképem annyira negatív, hogy azt kitalálni is nehéz. Egy életvidám, poénkodó srác voltam tele ambícióval, de mostanra napról napra gondolkodok, hogy csak mégegy napot bírjak ki. Pszichológus, és pszichiáter is látott javallottak nekem gyógyszert sima antidepit, de attól jobban rettegek, és félek, hogy az csak rontani fog ezen. Sose szedtem semmilyen gyógyszert egy az hogy féltem a rászokástól kettő meg mert borzasztó cikinek érezném, hogy huszonéves létemre dilibogyók mellett tudok csak létezni. Hogy kéne ebből kimásznom? Bármi tanácsot elfogadok. Nagyon el vagyok keseredve.

2021. szept. 20. 02:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért rossz a jövőképed? A pályaválasztásod rendben van?
2021. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 És ez hogy jön a gyógyszerszedéshez? Ha nem akarod hogy visszatérő állapot legyen, akkor folyamatosan foglalkoznod kell magaddal. Ez magában foglalja hogy ha éppen kell a gyógyszer akkor szeded.
2021. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem mindegy az orvos, nem mindegy a diagnózis.

Egy dolog félni a rászokásról, de az a helyzet, hogy vannak problémák, amik élethosszig tartó gyógyszerezést kívánnak.

(Vannak itt "szedd már össze magad" okoskodók, de azok se pszichológiáról, de biológiáról, se biokémiáról nem hallottak még életükben.)


Vegyünk egy asztmást, aki a gyógyszerei nélkül megfulladna. Le kellene szoknia a gyógyszerről?

Egy cukorbeteg szokjon le az inzulinról?

Ha nem megyünk át orvostudomány ellenesbe, akkor az életmentő gyógyszerekre ritkán mondják, hogy attól kell félned, hogy rászoksz.

Szóval igen, kiderülhet az is, hogy olyan problémád van, hogy élethosszig kell szedned valamilyen gyógyszert, mert különben nem fogsz tudni társadalmilag elfogadott életminőséget fenntartani.

Amennyire én tudom ez akkor van, ha a problémáid hátterében agyi biokémiai problémák állnak. Valamiből nem termel eleget, és akkor azt pótolni kell, stb.



A másik verzió, hogy nehéz időszakon mész át, átmeneti segítség kell.

Az altató például klasszikusan ilyen. Gyakorló pszichiátertől hallottam, hogy ami hozzászokásként emlegetnek, hogy egy altató kb. három hónap után (ha jól emlékszem), az szándékosan így van kialakítva, mert egy altatót nem arra találtak ki, hogy élethosszig szedd. Ha ennyi időintervallum alatt nem segít helyretenni az alvási ritmust, akkor nem ez a megfelelő gyógyszer.

2021. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

További szempont: amire rá lehet szokni, arról leszokni is lelehet.

Szedtem már antidepresszánst, úgy nézett ki, hogy segített, bevállt utána, hogy jobban éreztem magam nem álltunk le rögtön, mert akkor valószínű lett volna a visszaesés. Szedtem (nem tudom már pontosan) mondjuk egy évig, utána fokozatosan csökkentve elhagytam.

Nem volt semmi probléma.



A másik személyes tapasztalatom, egy időben kénytelen voltam antipszichotikumot is szedni, aminek rosszabb a híre, ha leszokásról van szó. Sokáig szedtem, de annyira minimális adagot, hogy a fokozatos elhagyás a teljes elhagyás volt. Kb. három napig iszonyú volt. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Minden este halálfélelemmel feküdtem le. Nem nagyon aludtam, mert akkor volt a legrosszabb, mikor lefeküdtem.

Cirka 3 nap után elmúlt, és ugyanúgy voltam, mint mikor szedtem; és sokkal jobban, mint mielőtt elkezdtem volna szedni.



Lényeg a lényeg, hogy nem kell annyira félni a leszokástól, mert mire odáig jutsz, addigra jobban leszel annyira, hogy el tudd viselni az azzal járó nehézségeket.

(Hozzáteszem, hogy ez mind csak akkor áll, ha a pszichiátered nem kontár)

2021. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az meg, hogy cikinek érzed a "dilibogyót", az csak a kedves kis társadalmunkat minősíti.

Előző példáimmal élve, cukorbeteg inzulin, asztma,

de egy influenzást se kérünk számon, ha antibiotikumot vesz be

(kivéve az orvostudomány ellenesek)

Ráadásul ez nem tartozik másra. Csak annak mondod el, akinek akarod.


De szerintem ha valami "ciki" az inkább büszkeségből elutasítani egy megoldási lehetőséget :)

Én szurkolok neked.

Próbáld ki. Add meg neki azt az időt, amit a pszichiáter mondd, hogy kell hogy kifejtse a hatását. Ha pedig nem jó, akkor hagyd.

Nem hozol ezzel élethossziglan tartó döntést.

2021. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15ös az influenzás példád eléggé félrement...


Az influenzát vírus okozza, arra az antibiotikum teljesen hatástalan, így csak egy idióta vesz be influenzára antibiotikumot.


Ab-t a baktériumok ellen fejlesztették ki.

2021. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

A B12 vitamin hiánya is hozzájárulhat az OCD-hez. Vegyél vitamin tablettát, illetve étkezz egészségesen! Jól gondolod, hogy nem szabad egyből pszicho szerekkel próbálkozni. Nem egy ember lett tőlük már öngyilkos!

Vannak gyengébb szerek, nyugtató gyógynövények, amiből teát főzhetsz. Pl. Citromfű, Orbáncfű, Galagonya


[link]


A Google keresőben is keresgélj!

2021. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Ezek a gyógynövényes vackok komolyabb szorongással, depresszióval küzdőknek kb. mint halottnak a csók. Én egy időben amikor nem akartam gyógyszert szedni rendszeresen ittam ezeket a teákat, volt hogy marékszámra nyomtam be a valeriana tablettát kínomban hogy tudjak már végre aludni és semmi...

Pedig elég érzékeny a szervezetem a hatóanyagokra, életem első 0.25-ös xanaxa annyira leszedált hogy nem tudtam értelmesen beszélni. Holott az csak a minimális dózis.

Szóval megvan a véleményem ezekről a gyógynövényes "csodákról", lehet segít egy egyébként egészséges embernek stresszesebb időszakban, de itt ki is merül, az is jó eséllyel inkább placebó-hatás.

2021. szept. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18.

Azzal, hogy leszedálod magad a Xanaxal az olyan mintha szőnyeg alá söpörnéd a problémáid.

Aztán majd jönnek a mellékhatások is…. A világ legveszélyesebb szerei közé sorolják.

[link]


[link]


Érdemes vérképet is csináltatni, mert akár pajzsmirigy problémák is indukálhatnak lelki eredetű bajokat és sok más betegség. Az alvászavar hátterében állhat pajzsmirigy túlműködés is.

A pszichiátereknek fel sem engedném kivizsgálás nélkül írni ezeket a vackokat!


“A gyógyszerlobbi erős jelenléte miatt – nem hívják fel kellő mértékben a figyelmet a benzodiazepinek veszélyeire, emellett sok pszichiáter inkább gyógyszerügynökként funkcionál, mint valódi orvosként. Sajnos csak a pszichiáterek egy része törekszik arra, hogy a problémák valódi okát feltárja. Sokkal egyszerűbb felírni valamit.”

2021. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

Köszi a közhelyet. Én mondjuk nem szedálom le magam azóta sem, mert nem volt rá szükségem de van akinek szüksége van rá hogy olyan állapotba kerüljön hogy egyáltalán egy terápiát el lehessen vele kezdeni.

Csak érzékeltetni akartam a különbséget a kettő között. Egy xanax-nak lehet mellékhatása, vannak egyéni különbségek is ami miatt nem mindenkire ugyanúgy hat, az is meghatározó hogy megfelelő dózist, megfelelő gyógyszeres terápiát alkalmaznak-e, fontos a felügyelet a kommunikáció is főleg a beállítás során, de összességében azért a kívánt hatást is el lehet vele érni.

Na, most egy ilyen szar citromfű teának hatása sem nagyon van nemhogy még mellékhatása legyen.

A pszichiáter dolga az, hogy feltérképezze mi a probléma és megfelelő gyógyszeres terápiát, orvosi kezelést tervezzen. Ő alapvetően nem pszichoterapeuta, persze van amelyik pszichiáter terapeuta is egyben. De a terapeutád dolga feltárni veled a probléma pszichés okait. És ez nem úgy működik hogy a "valódi ok" mindig valami "lelki" dolog, van hogy pl. biológiai eltérés (is).

Aztán nyilván a gyógyszeriparban is ott van a biznisz, nem azt fogják reklámozni hogy miért nem jó ami gyártanak rengeteg megvesztegetési botrány is kiderült, most is valszeg rengeteg ilyen ügy zajlik.

De szerinted ez az alternatív orvoslás nem egy nagy üzlet ugyanúgy? Ezek a gyártók, vagy az ezt promozó dokik sem azt fogják kommunikálni hogy hát ja valószínűleg szart sem ér a problémádra, meg van egy rakat tanulmány ami szerint x gyógynövényes készítmény hatása nem volt nagyobb annál mint amit a placebós csoport tagjai észleltek. Ha megnézed a "mainstream" orvostudomány legnagyobb ellenharcosait, kb. mindegyiknek gazdasági érdeke fűződik hozzá hogy az emberek alternatív megoldásokat válasszanak.

2021. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!