Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hatott a lelki állapoto...

Hogyan hatott a lelki állapotodra a koronavírus?

Figyelt kérdés

Kérlek, írjátok meg, hogy milyen irányban változott az állapototok, azaz milyen hatással volt a járvány a mentálisan és/vagy töltsétek ki az erre vonatkozó, szavazásra feltett kérdésemet. Előtte voltatok jobban, mára nem, vagy éppen fordítva?

Előre is köszi!



2020. jún. 13. 10:44
A kérdező szavazást indított:
Nem volt mentális gondom előtte és most sincs
Nem volt mentális gondom előtte, de a járvány óta enyhe lelki gondokkal küszködöm
Nem volt mentális gondom előtte, de azóta teljesen összezuhantam (magamba fordultam)
Volt előtte enyhe lelki problémám, de a járvány óta ez teljesen eltűnt
Volt előtte enyhe lelki problémám, de ez semmit nem változott a járvány kitörése óta
Volt előtte enyhe lelki problémám, ami azóta csak súlyosbodott és mára teljesen összezuhantam (magamba fordultam)
A járvány előtt komoly lelki gondjaim voltak, de mára lelkileg teljesen rendbe jöttem, azaz alapjaiban meggyógyultam ezen időszak alatt
A járvány előtt komoly lelki gondjaim voltak, azonban kissé javult a helyzet és mára már csak enyhébb lelki gondjaim vannak
A járvány előtt komoly lelki gondjaim voltam és ezen az utóbbi időszak sem változtatott, össze vagyok zuhanva (továbbra is magamba fordulok)
59 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én előtte sem voltam teljesen rendben. Volt sok nehézség, ért sok sikertelenség. Ezen a járvány csak súlyosbított. Depresszió, szorongás, pánik teljesen előjött. Eljutottam arra a pontra, hogy már teljesen össze vagyok zuhanva a helyzet miatt. A bizonytalanság kocsinàl, és, hogy nem lehet örúlni kb. semminek, mert amint jön egy pozitív hír a helyzetről, mindjárt követi egy annál negatívabb. Az emberek nagy része (tisztelet a kivételnek ugye) is csak lehúzza, elrontja a kedvét annak, aki kicsit is nem pánikol, vagy mer nyugodt lenni, ha csak egy kicsit, átmenetileg is. Mondván, hogy ,,úgyis nyakunkon a 2. hullám, sokkal durvább lesz, ha most nem, akkor majd mind meghalunk." ,,Majd akkor örülj, ha te, vagy a szeretted lelegeztetőgépen lesz." Hogy ne legyen totál depressziós az ember, ha egyfolytában ez megy?! Jó, én egy kicsit túltolim a vírussal való foglalkozást, meg túl érzékeny is vagyok, de akkor is, borzalmas ez a helyzet, és félő, hogy sosem lesz vége...
2020. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Bocs a hibákért. A k... telefon!
2020. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Szomorúan olvasom!

Akkor eszerint nálad egyértelműen kijelenthető, hogy a járvány hozadéka miatt romlott az állapotod.

Lehet, pedig az lenne az üdvözítő, ha visszatalálnál a kályhához, és úgy göngyölítenéd fel a szálakat, hogy mi okozza a gondokat. Kitartást hozzá!


S nagyon köszönöm a válaszod, ugyanakkor más idővonalakat is érdeklődve várok.

2020. jún. 13. 11:02
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem határozottan feldobott, rengeteg lehetőséget láttam az otthonmaradásban, hogy végre jut idő olyan dolgokra, amikre sosem, sokat olvastam, rendeltem egy szájharmonikát és most tanulok könyvből harmonikázni, ültettem sok növényt és már mind jól növekszik, rendszeresen tudtam étkezni, sokat főztem magamra, szóval a reményeim valóra váltak és tele vagyok sikerélményekkel és igazából csak az tolja le a hangulatomat kissé, hogy hétfőtől már az irodában kell dolgozni. Ja, azt hozzáteszem, hogy kb. a járvány második hetétől egyáltalán nem követem a híreket, hetente egyszer ránézek, meg amit emberek mondanak, annyit tudok róla. Arra szerencsére korán rájöttem, hogy a hírkövetés eléggé önpusztító hatású, meg amúgy is jobban izgat a klímaváltozás. :) A járvány előtt már kicsit be voltam ragadva egy nehéz élethelyzetbe és ez is pozitívan változott azáltal, hogy be lettünk zárva és a fent említett új lehetőségek megnyíltak ezáltal.
2020. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Érdekes!


Tulajdonképpen pont ezért is tettem fel a kérdést. Nem tudom eldönteni, hogy melyik tábor a népesebb, aki magába fordult és romlott a mentális állapota, vagy azoké, aki most teljesedtek ki igazából és lábaltak ki eddigi gondjaikból (még ha esetleg csak átmenetileg is).

Nagyon vegyesek az érzéseim, és úgy látom, nem véletlenül, hiszen a válaszok is igen megoszlók.


Kedves minden válaszadó! A 4-es válaszadó példája mutatta, hogy lehet javunkra fordítani ezt a speciális helyzetet! Mindenkit sarkallok arra, hogy találja meg az ő "szájharmonikáját".


Az eddigi válaszokat köszönöm, és érdeklődve várom a továbbiakat is!

2020. jún. 13. 11:40
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Én antiszoc vagyok a rengeteg csalódás miatt amit az emberek okoztak nekem, idegenek, közeliek, barátok, rokonok egyaránt. Talán kissé mizantróp is lettem meg befelé forduló, szóval eleinte öröltem a "legális" otthonülésnek.

Viszont amire nem számítottam, az az, hogy mennyire fog hiányozni az a pár alkalom amikor mégiscsak buszra ültem és elmentem egyet kószálni, nézelődni, sétálgatni csak úgy. Ez a fajta szabadság iszonyúan hiányzik. És nem is lesz már ugyanolyan, mert a biztonságérzetnek annyi.

Amúgy még valami betegségfóbiám is lehet, ez abból alakulhatott ki, hogy nekem egy mezei nátha is min. 2 hét, és nagyon megszenvedem. Ja, azt amit más 1 hét alatt letud úgy, hogy párszor kifújja az orrát... engem meg ágyba dönt. Szóval nekem egyértelműen rosszabb lett minden téren az elmebajom.

2020. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Eleve is romokban az életem és a mentális állapotom is katasztrófa, minden pszichés betegséggel, ami létezik, de mire épp lettek terveim, a rohadt koronavírus szépen keresztülhúzta az összeset... Minden zárva, minden csak tolódik egyre előrébb, nem tudok semmivel haladni, az egész élet ellehetetlenült teljesen, úgy érzem... A konkrét élethelyzetemet nem szeretném kifejteni, de egy katasztrófa lett emiatt a baromkodás miatt... Remélem, lassan vége lesz.
2020. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Kb a halálomon voltam a járvány előtt. Már utcara menni is alig birtam és felkelni is nehéz volt. Szörnyű állapotbam voltam. A járvány és a HO egy aldás volt és ajándék az életemben. Kipihemtem és összedtem magam lelkileg és fizikaliag is. Egy 2 hetes szabi erre nem lett volna elég. Imadtam hogy csend van és nyugalom. Mint akit kicsereltek utana olyan voltam. Az életemet mentette meg ez a járvány és a siplomamat is megkatam azert is hálás vagyok. Sajnos ahogy all visaza az élet kezdek visszacsúszni mert nem találom benne a helyem és a csend és nyugalom után túl gyors nekem a váltás és nem tudok alkalmazkodni. Imadtam ezt a 2 hónapot és hálás vagyok minden percéért. El lettem volna így életem végéig. Megjegyzem nem ültem otthon. Minden nap tudatosan sétáltam sportoltam éa online aok táraaságba kapcsolódtam be nem éreztem magam egyedül csak az elején. Kár hogy vége :(
2020. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ és várom az újabbakat is!

7. Sajnos ezzel vannak páran, akik padlóra kerültek azzal, hogy semmit nem tudtak/-nak elintézni. Neked talán épp az tesz akkor jót, ha visszaáll az élet?!


8. Nem kell, hogy visszacsússz, nem szükségszerű! Próbálj meg megkapaszkodni abba az energiába, amit a csend és a nyugalom adott. Zajos a világ, tele lármával, de találd meg a belső hangod, a nyugalmad, és akkor kitart a home office-ban szerzett jó tapasztalat!

2020. jún. 13. 15:08
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
8 vagyok. Sajnos nem sikerült annyira megerősödnöm lelkileg hogy meg tudjak bírkózni nagyobb problémakkal amiből rögtön adódott is pár. Mwg nagyon erzékeny az idegrendszerem és lelkivilágom könnyen ki lehetett zökkenteni abból a derűből amiben éltem 2 hónapig. Most érzem magam egyedül mintha egy körhintára ültettek volna ami csak pörög pörög mimdenki elvezi én meg csak szédülök rajta és nem találok egy megnyugtató pontot. Vissza akarom kapni azt az életem és hangulatom de nem megy. Annyi haszna azért volt hogy kiderült a fizikai problémáim mint pszichések és nem betegségek ami azért könnyebbség. De őszintén nem tudom hogy lesz. A panikrohamoktól a generikus szorongason át es a pazichoszomatikus súlyos tünetekeig minden van a palettan. Ha így maradt volna az élet 1 évig talán meggyógyulok persze küzdöttem is. Tesmozgás, séták, egészséges taplálkozás emberi kapcsolatok keresése. De ez annyival egyszerűbb volt intthonról védetten mint most hogy mindenki piszkál miert nem megyek.....és szegyellem hogy se nem megy se nem akarok. Nem tudom a jelen helyzetben mi lenne a jó az adott lehrtőségek között. Pl nem bírom ezt a maszk hordast. Fontos tudom de folyton panikrohamot kapok benne mert nincs elég levegő. Stb. Na mjndeg nem akarok panaszkodni. Lehet el kéne költöznöm vidékre ahol csend van meg nyugalom és kevés ember. Ugyan akor bem bírnek el ekkora változast és megelni sem tudom ott miből tudnék. Nehéz nagyon.
2020. jún. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!