Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehet elhárítani az...

Mivel lehet elhárítani az öngyilkos gondolatokat?

Figyelt kérdés
2021. szept. 20. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Érezned, hinned kell, hogy bármi okozza a rossz helyzetet átmeneti. Vagy az idő, vagy te megtudod oldani. Kell találni egy célt ami hajt.

Keresd az apró örömöket. Legyen egy cél. Minden nap 5 dolgot írj le ami jó. Elérted a buszt, kedves volt a boltos, még az eső előtt hazaértél, láttál egy szép épületet, virágot. Az elején az ilyenek keresése is nehéz lehet. Majd szép lassan legyen napi 10. Időközben észreveszed, hogy egyre könnyebben írod a listát, egyre több apró pozitív dolgot találsz majd.

2021. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az öngyilkossági gondolatok egy beszűkült tudatállapotra utalnak. Úgy látod, hogy az adott helyzetből nincs kiút/örökre ilyen marad, nem fog megváltozni. Először meg kell tudnod fogalmazni magadban, hogy mi a kiváltó ok. Utána pedig átgondolni, hogy tényleg ennyire reménytelen lenne a dolog? Valójában sosem az, ahogy 1# is írta, ez csak átmeneti. Az idő, te egyedül vagy segítséggel is meg tudod oldani. Nagyon jó lenne kikérni egy másik személy véleményét, az általad reménytelennek gondolt helyzetről, mert egy másik nézőpont rengeteget segíthet (akár ide is leírhatod). Apró célokat kell kitűzni, fokozatosan haladva, hogy mindig legyen valamilyen sikerélményed. (+ A sport mindig segít. Ezt eleinte nehezen hiszik el az emberek, de miután elkezdik, hamar belátják.)
2021. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáterrel és gyógyszerrel,ez nem játék és ha már valakinek ezen kattog az agya oda édes kevés bármi más.

Ami pedig a legrosszabb,hogy sajnos ez ritkán múlik el magától,sőt egyre rosszabb lesz.

2021. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Antidepresszánsal és pszichoterápiával.
2021. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pszichiáter is látott, gyógyszert is szedtem már. A probléma az életemmel és a világlátásommal van. Túl pesszimista vagyok, túl sok mindent nem fogadok el és szégyellek magamban.
2021. szept. 21. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És ezzel el van intézve? Ha nem volt jó a doki vagy a gyógyszer tovább kell menni. Nagyon ritka hogy valakinek az első vagy akár a második szer beválik.

Na pont ez a hozzáállás amit nagyon meg kellene változtatni de ez segítség nélkül nem fog menni.

2021. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, nem így értettem. Gyógyszerből meg szakemberből is volt már többféle. Gyógyszerekkel az a tapasztalatom, hogy egy ideig jobb a hangulatom, de hosszútávon beáll ugyanolyanra. Ami úgy érzem, hogy komoly változást hozott átmenetileg, az a Tündérhegy, de oda se járkálhatok mindig vissza.
2021. szept. 22. 09:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg akkor pszichoterápia? Mehet sztk alapon is.
2021. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Járok. Sztk alapon? Jó vicc... most akartam bejelentkezni pszichiátriára, decemberre volt időpont... :P Sztk-s pszichoterápia az asszem ilyen havonta egy alkalom talán. Ráadásul baromira nem mindegy, hogy milyen emberhez kerül az ember, ezt is már megtanultam...
2021. szept. 22. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!