Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van, aki borderline-os...

Más is van, aki borderline-os és rettenetesen egyedül van?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne maradjak egyedül. Ráerőltetni senkire nem akarom magam. Ha a régi barátaimat felhívom, akkor előbb-utóbb elegük lenne belőlem, nem merem terhelni őket azzal, hogy borderes vagyok és segítsen megnyugodni. A családom se tud partner lenni ebben, szakemberhez meg hiába járok, nincs 0-24-ben mellettem. Másnak működik az élete, felépített már dolgokat, ezért van kivel töltenie az idejét. Nekem nincs.
2021. szept. 22. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Korod, nemed?
2021. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
29, férfi. miért számít ez?
2021. szept. 22. 21:13
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha csaj lettél volna, szívesen beszélgettem volna veled. Amúgy leírnád saját szavaiddal, hogy milyen aki borderline-s. Nekem ez annyira zavaros a többi személyiségzavarhoz képest, olyan mintha kicsit mindenből lenne egy kicsit.
2021. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A borderline-osok általában egyedül vannak. Igen, más is van. Van pár százezer ilyen ember.
2021. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 "Ha csaj lettél volna, szívesen beszélgettem volna veled." Beszélgetni, hát persze, egy szexuálisan impulzív, könnyen dugható borderline csajjal... Értjük.
2021. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, ez a 3-as elég átlátszó. Ha a borderline érdekelné, akkor nem kötné ki, hogy csajjal akar beszélgetni.
2021. szept. 23. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenki azért akar beszélni csajokkal, mert lyuk van a lábuk között, ne magadból indulj ki. Ha ilyen rafinált dög lennék, akkor nyilván nem írtam volna le ...
2021. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Amúgy leírnád saját szavaiddal, hogy milyen aki borderline-s"



Úgy képzeld el kb. mint egy szorongó kamaszt, aki még nem tanulta meg megnyugtatni magát meg nem eltúlozni az érzéseit, és ezért számodra nagyon kis dolgoktól is rettenetesen szorong. Pl. ilyenre kell gondolni, hogy "odaígérkeztem valahova, de félek elmenni, mert meglátják, hogy mennyire sokat szorongok mostanában, de félek attól is, hogy biztos haragudni fognak rám, hogy nem mentem el és utána már soha többet nem hívnak". Na, ilyesmi. Meg bizonytalanság az identitásban, és ezért szégyen és magaddal szembeni harag, ami bántásba fordulhat át. Viszont közben olyan erős a félelem attól, hogy ez meglátszik rajtad, hogy semmit nem mutatsz meg ebből kívülre, ezért teljesen máshogy viselkedsz egyedül, mint társaságban, és egyedül sokat szenvedsz. Aztán felülkerekedik a józan eszed, eltávolodsz kicsit ezektől az érzésektől, és úgy érzed, hogy ez igazából nem is te vagy, nem tudsz vele azonosulni. Aztán megint kiváltja valami az egészet.

2021. szept. 23. 21:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de ezt nem értem. Van olyan mentális betegség is, amit simán szorongásnak neveznek, mármint az, hogy valaki szorong. Amit leírtál, az inkább erre hajaz, kicsit szociális fóbia, agorafóbia, némi paranoia. Mi különbözteti meg a borderline-ost az általam felsorolt mentális zavaroktól?
2021. szept. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem vagyok szakértő. De szerintem az, hogy a borderesben van egy belső "törés", úgy érzi, nincs stabil személyiségmagva, sokszor meg jól elvan, és ez a kettő váltakozik.
2021. szept. 24. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!