Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan motivalhatnam magam a...

Hogyan motivalhatnam magam a tanulmanyaim folytatasahoz ezek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elore szeretnek megkerni mindenkit, aki olvassa, hogy negativ velemenyekre nem vavyol kivancsi es adjuk meg egymasnak a kello tiszteletet!

Masodeves hallgato vagyok az egyetemen, egy olyan szakra jarok amit egyaltalan nem is szeretek. Teljesen mast akartam tanulni, de azt nem lehetett es most a szuleim miatt akarom megszerezni ezt a diplomat, amit nem szeretnek hasznalni. Egyetemre eleve tavaly 6 hetig meg jelenleg 3 hete jarunk be, de senkit nem ismerek kb, mert elozo evben alig voltunk bent.

A baratommal mar 3 eve egyutt vagyunk, de o egy szomszedos orszagban el es dolgozik, ezert a lezarasok miatt nem sokat tudtunk talalkozni, viszont egesz nyaron egyutt laktunk es dolgoztunk. Amiota haza kellett jonnom es el kellett kezdenem a sulit, egyszeruen nem talalom a helyem. Az ido is nagyon lassan telik, felek, hogy le lesznek zarva a hatarok vagy valami tortenik es megint nem talalkozhatunk.

Nagyon jo volt mellette lenni 3 honapig es most tenyleg azt erzem, hogy ures vagyok, elfaradt a lelkem es nagyon rossz belegondolniyhogy meg 2,5 evig egyetemre kell jarnom... Tudom jol, hogy vegzettseg nelkul nem sokra viszem es nem eletcelom, hogy azt dolgozzam, amit egesz nyaron dolgoztunk egyutt (vendeglatas). Jol meg voltunk fizetve es ezert erzem feleslegesnek a diplomat, hogy nem is itt tervezem az eletem, hanem kulfoldon es csak idohuzasnak es eroltetesnek tunik most a tanulas.

Meg mielott valaki felreertene, nem lusta vagyok, csak ezt a kozgazdasz szakot erzem nagyon tavol magamtol... Beszelek 4 nyelvet, jelenleg tanulom az 5.nyelvet es olyan jo lenne valami olyannal foglalkozni, ahol tudnam hasznalni a nyelveket, kulonbozo nemzetisegu emberekkel beszelgetni.

Nekem mar az is nagyon sokat segitett, hogy ezt kiirhattam magambol, de jo lenne valakivel beszelni aki hasonlo cipoben jart, megosztana velem, hogy o hogy lendult tul az idoszakon es ha valakinek lenne otlete, hogy a nyelvekkel milyen iranyba lehetne menni, azt is szivesen fogadnam!

Nagyon koszonom ha elolvastad es koszonom a HASZNOS valaszokat is!

21L


2021. szept. 24. 20:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia! Először is, lassan már a felén túl vagy. Tudom-tudom, ez nem vigasztal, viszont amikor én hasonló cipőben jártam, arra gondoltam, hogy azt a 2,5 évet, amit már lenyomtam, nem kéne a kukába hajítani... (Az én sztorim röviden annyi, hogy mindig is jogot akartam tanulni, aztán kb. 2,5-3 év után rájöttem, hogy nem akarok igazán ezzel foglalkozni... ezért elkezdtem egyetem meg meló mellett szakmákat tanulni, amikkel el tudtam helyezkedni egész jó fizuért, de az egyetemet be akarom fejezni, mert nem akarok 5 évet és csomó szenvedést kidobni az ablakon. Igen, sajnos én még csúsztam is, dehát ez van :D)


Szóval a saját példámból okulva én bátorítanálak valamilyen szakma elvégzésére, ha esetleg érdekel valami! Vannak olyanok, amik továbbra is online mennek, illetve 4-6 hónap alatt elvégezhetőek. Utána meg simán dolgozhatsz vele, elég nagy a szakember hiány sok területen.

A közgáz végzettségre pedig rengeteg mindent rá lehet építeni, nem kell "tisztán" közgázos szakmát választanod a jövőben :) De azért sokszor jól jöhet, ha el tudod mondani, hogy te amúgy közgazdász is vagy.


A párkapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot, sem véleményt adni/mondani, biztos nagyon nehéz lehet, hogy ilyen messze vagytok egymástól. Kitartást mindkettőtök részéről!


Tudom ezt most mélypontként éled meg, de hidd el, mindenre van megoldás! Kitartást kívánok, és sok sikert Neked az életben! :)

24L

2021. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A helyedben nem csinálnám az egyetemet. Csak dobod ki az éveket az ablakon. Hasonlót éltem meg mint te, nem mondom h nem szerettem amit tanultam, de ami igazán érdekelt volna, azt nem támogatta az egyik szülőm aki minden döntést hozta a családban. Így az egész életem egy olyan irányt vett, ami kerülőutakból áll,próbálok visszatalálni az eredeti vágányra, de már túl messze vagyok és túl sok év ment el, a tanult szakmámhoz kapcsolódó munkámban meg egyaltalan nem vagyok boldog.

Szerintem ne vesztegess el éveket csak hogy szívességet tegyél a szüleidnek akik rajtad keresztül akarják megélni önmagukat.

Egyelőre szerintem passziváltass vagy halassz vagy amit tudsz, hogy legyen visszaút ha mégis úgy alakul, de szerintem válaszd azt az utat ami rólad szól, mert ez a te életed. Az se baj ha végül nem jön össze a kapcsolat, szakítotok, vagy egy idő után beleunsz a vendéglátasba. Addig is önmagadba fektettél és egy olyan útba ami SZERINTED vezet valahova. Tudsz lakásra gyűjteni vagy akármi.

A szüleiddel valszeg meg kell harcolnod, de ilyen a felnőttkor egy elnyomó szülői rendszerből kifelé.

2021. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, most minden területen egyszerre kell kitartanom, azt erzem :(
2021. szept. 24. 21:17
 4/12 A kérdező kommentje:

A baratomrol semmikepp nem szeretnek lemondani, megeltunk mar rosszabb helyzeteket is, de mindig kitartottunk egymas mellett. A vendeglatozast se szerettem, de ez volt az egyeduli ut ahhoz, hogy penzt is keressek, egyutt is lehessunk egesz nyaron es hasznaljam a tanult nyelveket.

A szuleim nem magukat szeretnek megvalositani, csak azt mondjak, hogy diplomam kell legyen, anelkul nem fogok boldogulni...

2021. szept. 24. 21:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csak a diploma az elvárás akkor miért nem tanulsz valamelyik határ menti egyetemen levelező nyelvszakon?
2021. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Első vagyok. Azt elárulod, hogy egyébként mit szeretnél csinálni? Van egy álommunka, vagy terület, amire vágysz?



A szüleidre ne hallgass, én egy "sz*ros" OKJ-val 2,5-szer annyit keresek, mint egy frissen végzett jogász (bocsi, én csak a saját dolgaimmal szeretek példálózni, hiszen ebben van tapasztalatom). Tehát nem a diploma kell ahhoz, hogy meg lehessen élni... ez a régi rendszerből berögződött dolog, amit a szüleink tapasztaltak anno... mert akkor igazából így is volt, mikor ők voltak fiatalok. Sajnos vagy nem sajnos, ez most kissé átalakult, egy kőműves hazavisz napi 30-40 ezret, míg egy friss diplomás napi 10-15 ezret... (tekintsünk el az informatikusoktól meg néhány mérnöktől).

2021. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Milyen nyelvszakot pl? Anglisztikaval szerintem tolmacskent vagy idegenvezetokent lehet elhelyezkedni, de az angol annyira alap hogy Dunat lehetne vele rekeszteni.. A tobbi nyelvet nem beszelem olyan szinten mint az angolt, de az egyiket nagyon magabiztosan hasznalom.


Tanar szerettem volna lenni, gyerekkel foglalkozni, nyelvet es esetleg tortenelmet tanitani nekik. 6 eves koromtol errol almodoztam, aztan 17 evesen rajottem, hogy nem eri meg 6 evig tanulni 140 ezerert.. Igy jott a kozgazdasz diploma, mert azzal sok helyre el lehet helyezkedni, de borzaszto szerintem, tul real beallitottsagu. Tavaly azon a 6 heten mikor meg nem online volt az oktatas, minden alkalommal amikor mentem a suliba, reggel hanytam, szedultem, egesz nap enni nem tudtam.

2021. szept. 24. 21:48
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Először is talald ki, hogy mit szeretnél tanulni, mert mi nem tudjuk helyetted. Előbb még 4-5 nyelvet beszéltél, most meg már csak az angolt. Így nehéz tanácsot adni.

Ha már tudod, mit tanulnál, jelentkezz szombathelyre vagy sopronba levelezőre. Havi kétszer kell max hazajönnöd a határig, lesz diplomád, lesz munkád, együtt lehetsz a baratoddal.

2021. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Felreertesz. Angolt mar ovodas korom ota tanulok, jelenleg uzleti angolt, de mar van nyelvvizsgam 5 eve. Kozepsuliban kellett tanulnunk masik nyelvet is es a baratom miatt meg egy nyelvet megtanultam, csak mivel azt egyedul meg ahogy beszelgetunk ugy tanultam, ezert a nyelvtan nem igazan megy jol, de megertik amit mondok. Ebbol a ket nyelvbol nincs papirom, de az egyikbol szeretnek nyelvvizsgazni, csak nem tudom mikor.
2021. szept. 24. 22:15
 10/12 anonim válasza:
86%
Akkor legyen ez a rövidtávú célod, a nyelvvizsga. Már az is nagy lépés, ha kitűzöl magad elé egy célt.
2021. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!