Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha biztos vagyok benne, hogy...

Ha biztos vagyok benne, hogy nem lesz szükségem már terápiára, mert teljesen helyre jöttem, akkor lehetünk még barátok a pszichológusommal?

Figyelt kérdés

Nem szerelmi kapcsolat meg semmi. Csak mondjuk egyszer-egyszer megiszunk egy kávét és csevegünk, mint az átlag emberek és nem kerül szóba a lelki állapotom. Vagy például korrepetálhatom-e majd a gyerekét, az talán mégkevesebb közelséggel jár. Vagy lehet-e mondjuk havonta egy megbeszélt időpontban találkozni, hogy nem terápiás keretek között beszéljünk a velem történtekről.

Most vonatkoztassunk el az érzelemáttételtől. Arra vagyok kíváncsi, mi a max kapcsolódás, ami még megengedett egy lezárt terápia után, ha már biztosan nem lesz több?



#pszichológus #terápia #érzelemáttétel
2021. szept. 25. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem. Te az ő szemében páciens vagy és maradsz.

Nem terápiás körülmények között nem fog veled beszélgetni a betegségedről. Mivel a pszichológus a lelkedben "vájkál", vagyis a lelkedet gyógyítja, előfordulhat valamiféle érzelmi kötődésféle a páciens részéről.

Ehhez persze nem kell pszichológus, akár a sebészeten, vagy más osztályon is előfordulhat, hogy a nővérkét, aki nap mint nap ápolja az embert, egy idő múlva közelebb érzi magához.

Ezt meg kell tanulni kezelni. Ők tanulják is, hogy hogyan kell az ilyen pácienseket finoman, hogy ne sértsék meg, a helyükön mint pácienseket kezelni.

Természetesen kialakulhat kölcsönös szimpátia is, de az igen ritka.

Főleg, ha pszichés betegről van szó.

2021. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Esetleg havonta egyszer ugyanúgy eljársz hozzá és akkor beszélhettek arról ami veled történik/történt.
2021. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Te a pszichológus számára csak egy páciens vagy a sok közül, akinek az ellátásáért/kezeléséért fizetést kap.

A sikeres terápiához a problémák megszűnését követően hozzátartozik a pszichológusról való leválás is, ezért a terápia lezárását követően a terapeuta-kliens kapcsolat nem alakulhat át barátivá (tiltja is nekik az etikai kódex).

Itt nem egy egyenlő kapcsolatról van szó. Ő szinte mindent tud rólad, te pedig semmit sem tudsz róla. Tisztában van vele, hogy ez egy kiszolgáltatott helyzet, és a páciens részéről kialakulhat felé egy erős szimpátia/vonzalom, de ezt megtanulta helyén kezelni.

Egyik pszichológus sem szándékozik a terápián túl további kapcsolatot fenntartani a pácienssel, mivel ez neki csak egy munka.

2021. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy alá-fölérendelt kapcsolat. Sose lehettek barátok.
2021. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!