Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másfél nap alatt elvonási tünet?

Másfél nap alatt elvonási tünet?

Figyelt kérdés
Pár hete szedek olwexyát, kihagytam egy napot, azmap este elkezdtem szédülni, hányingerem volt, összeakadt a látásom. Lefeküdtem, jobb lett, de most újra ez van. Ez lehet ettől? Hétvégén nem érem el az orvosom :/
2021. szept. 26. 14:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ma már megint bevettem amúgy!
2021. szept. 26. 14:43
 2/5 Grimfox ***** válasza:
Ha elmúlt, miután bevetted, akkor elvonási tünet volt. Ha egy gyógyszerhez hozzá vagy szokva, akkor egy nap alatt könnyen előjöhetnek a tünetek. Ha nagyobb dózist szedsz, akár egyetlen adag kihagyása is okozhat előbb enyhe, majd fokozatosan erősödő tüneteket.
2021. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
venlafaxint ( amit te szedsz) egy napra sem lehet kihagyni mivel sokkal rövidebb a felezési ideje, mint egy átlagos antidepresszànsnak és emiatt nagyon hamar kiürül a szervezetből és ez pedig elvonáshoz vezet.
2021. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

#3 - Ezt jó tudni, szedtem már életemben párat, ez az infó új.

2021. szept. 26. 16:22
 5/5 Grimfox ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, érdemes rákeresni interneten a gyógyszer hatóanyagára. Általában ilyen információkat le szoktak róluk írni, mert ezek elég fontosak az orvos, és a beteg számára is.
2021. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!