Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Probléma az hogy random...

Egyre kérdése:

Probléma az hogy random sírógöcsök kerülgetnek?

Figyelt kérdés

Teljesen véletlenszerűen van, hogy rámjön a sírhatnék, nem vagyok egy sírós fajta, de észrevettem, egyre többször és intenzívebben akar kitörni mostanában belőlem a sírás amit "egészséges" módon elfojtok. A másik pedig az oktalan rossz kedvem, szó szerint egyik pillanatról a másikra elhagy a lélek (akár társaságban akár egyedül) és legszívesebben megszűnnék létezni (nem öngyilkos akarok lenni az távol álljon tőlem.). Csak, hogy egy példát is írjak a síráshoz:


Fekszek az ágyban és nézem a mortal kombat fatality-ket aztán a videó közepén a semmiből veszettül összeszorul a torkom és legszívesebben bőgnék. Régebben volt hogy ok nélkül álomba sírtam magam de ez max csak 2-szer fordult elő.


Küzdötök/küzdöttetek-e ehhez hasonló problémával, s ha igen, hogyan tettétek túl magatokat rajta?


2021. szept. 28. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A hétköznapi teendőkhöz van energiád, motivációd? Ilyenekre gondolok, hogy felöltözz, megfürödj, kikelj az ágyból stb.
2021. szept. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen. Szorongás és depresszió jele. Nem lehet "egészségesen" elfojtani sírást. Amit meg leírtál a társaságban, az nekem disszociációnak hangzik (szintén depresszió és szorongás jele).


Nekem a terápia segített, meg az hogy rájöttem mi a bajom és hogy kikerültem abból a környezetből.

2021. szept. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, energiám mindenhez van, kedvem az már kevésbé, persze azért próbálok igényes maradni :D
2021. szept. 28. 01:11
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, a környezettel nincs problémám lassan egy éve váltottam iskolát és eddig nagyon szeretem, kb most érzem először, hogy szeretek iskolába járni. Itthon is elég jó a környezet nincsen semmilyen családi problémám. (remélem erre gondoltál a "környezet" kifejezés alatt ^-^
2021. szept. 28. 01:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 28. 01:15
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nem mindenkinek a környezet a kiváltó ok. Nekem az volt sajnos, de neked nem feltétlenül kell, hogy az legyen.


Persze lehet, hogy nem depressziós vagy, hanem hormon borulásod van. Megkérdezhetem, hogy lány vagy vagy fiú?

2021. szept. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és 18 éves
2021. szept. 28. 06:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szereted a sulit és van kedved járni azzal nincs baj. A mindennapi dolgokat és magad rendben tartása megy, bár kedved nincs hozzá. A sírógörcs általában valamilyen depresszió vagy szorongás váltja ki. Én ha a padlón vagyok egy reklámon is elsírom magam. Dührohamaid nincsenek? Nálam a kettő váltja sírógörcs vagy dühroham.
2021. szept. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Dührohamom nincs, sűrűn vagyok ideges de amilyen gyorsan az leszek olyan gyorsan nyugszom le. Általában az ilyen mindennapi stresszek szoktak jelen lenni, olyan igazán nagyon ideges max 2-szer voltam egész életemben
2021. szept. 29. 17:11
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha netán érdekelne valakit, sikerült rávennem magam hogy beszéljek osztályfőnökömmel és kérjen egy időpontot az iskola pszichológustól. És a nagyon közeli jövőben megpróbálunk megoldást találni a problémára. A válaszokat most is szívesen várom, esetleg ötleteket, hogy kinek miként sikerült kijutni ebből az útvesztőből. Barátnőm azt tanácsolta hogy kezdjek el valami kreatívat csinálni, hogy azzal is lekössem magam és a gondolataimat tehát rövid időn belül elkezdek festeni remélhetőleg kisebb-nagyobb sikerrel. Mégegyszer köszönöm a válaszokat. :)


Ui: akár privátban is írhattok ha nem lenne ínyetekre a publikus válaszolás, szívesen várom.

2021. szept. 30. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!