Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a gyermekkori...

Mit gondoltok a gyermekkori incestust (apa-lánya) hogyan lehet feldolgozni, túllépni ezt ha felnőtt korig nem sikerült?

Figyelt kérdés
9 voltam, most 37. Anyám nem tett semmit ellene. Később a pasija is nyomult rám de ő csak taperolt. Pszichológushoz járok sok éve, de nem használ. A családom inkább kitagadott nehogy kiderüljön a titok. Most meg albérletben megalázva egy kamasz gyerekkel munkanélküliként nem tudom mihez kezdjek az érzéseimmel. Van esetleg valakinek tapasztalata, tippje, tanácsa? Hálás köszönet előre!
2010. szept. 1. 11:25
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyvajánlást! Olvastam, sőt tőle mást is és rengeteg ilyen new age-est. Meg a Mérgező szülőket is, amit a pszichológus ajánlott.

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítő válaszokat!

2010. szept. 2. 19:50
 22/31 anonim ***** válasza:

ebben a keresztény magazinban ( [link] ) megrontott gyerekeknek hívják azokat, akiket szexuálisan bántalmaztak, ami elég sértő, és megbélyegző sztem.



remélem a megerőszakolt.hu-n tudnak majd segíteni.

2010. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Kívánom, hogy sikerüljön vigaszt találnod és megtapasztalnod az élet jó dolgait is!


Az utolsó válaszolónak annyit : sértő volna a megrontott gyermekek kifejezés? Nos, remélem te nem tudod milyen az, amikor elveszik a gyerekkorodat. Amikor megmérgezik, kihasználva a gyengeségedet... Amikor az osztálytársaid alig várják már, hogy hazaérjenek, te meg rettegsz, hogy mi lesz "otthon". Hogy mikor esik neked apád, szétfeszítve a combjaidat, cigitől bűzölögve, lihegve, leszorítva az ágyra. És amikor már elárult, meggyalázott az, akinek vigyáznia kellene rád, segítségért fordulsz ahhoz a nőhöz, aki a világra hozott. Sírva, remegve mondod el a történteket, amit nem is nagyon értesz és te szégyenled magad, mikor pedig téged bántottak... És anyád mit tesz?Belemarkol a hajadba és a falhoz csapkodja a fejedet, miközben elmond mindenféle utolsó szemétnek, hogy ilyet találsz ki az apádról... És rettegve várod, hogy mikor megy éjszakás műszakba anyád, mert előre tudod, hogy akkor apád minden este rád fog mászni. Ha úgy tartja kedve, akkor hajnalban még egyszer, miután horkolva melletted aludt el...

És senki, senki nem hiszi el amit mondasz, mert hát olyan rendes család vagytok...

Mi ez, ha nem megrontás? Szétcseszik az életedet, elveszik a gyerekkorodat!

És igen, van aki megtalálta Istenben a vigaszt. Gagyi dolognak tűnik a megbocsátás, de ha megbocsátasz, akkor már többé nem kell foglalkoznod a dologgal, végre elfelejtheted. Tiszteletben tartom a kérdező kérését, hogy a vallást hagyjuk ki ebből - neki nem ez az útja a felejtéshez. De neki segítsünk, ne fikázzuk le a másik javaslatát, hiszen nem tudhatjuk, ki mit élt át! Köszönöm a megértést és bocsánat, hogy nem pont a kérdésre válaszoltam.

Ami nekem nagy tanulság volt, azt egy 4 gyerekes anyukától hallottam, aki szintén átesett ezen : "A szüleim tönkretették a gyerekkoromat. Apám kegyetlensége és anyám közönye. Megtehették, mert ki voltam szolgáltatva nekik. De a jövőmről ÉN döntök. És elhatároztam, hogy abban nem lesz közük semmihez. A múlton nem tudok változtatni, de megtehetem, hogy nem törődök vele. Akkor változott meg az életem, amikor feltettem magamnak a kérdést : Ha kihagyom a szüleimet, ha egy varázspálcával meg nem történtté tehetném az egészet, akkor most milyen ember lennék? Miket mernék álmodni? Sírva válaszoltam magamnak és megrázott a felismerés : mindezt megtehetem ! És azóta eszerint élek."


Kitartás! Sikerülni fog kijutnod ebből a helyzetből!

2010. szept. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
azért sértő a megrontott, mert azt sugallja, hogy a gyerek lett rossz.
2010. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Gagyi dolognak tűnik a megbocsátás, de ha megbocsátasz, akkor már többé nem kell foglalkoznod a dologgal, végre elfelejtheted."


ez nem igaz. nem amiatt nem gondol, vagy gondol vki v.mire, hogy az elkövetőnek megbocsátott-e vagy sem.


+ az pl. hogy a katolikus egyház megbocsát a pedofil papjainak, az különösen dühít.

2010. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van,kedves utolsó!


Én a saját tapasztalatomról beszélek/írok, hogy nekem mit jelent megbocsátani és mi hozta meg a felejtés szabadságát.


A nyelvtani dolgokról talán nem itt kell vitatkozni, ha érdemes egyáltalán. A szó hangzása is szubjektív. Neked a megrontott = rossz, nekem megrontott = szétrombolt, megalázott, bántalmazott. Emberek vagyunk, más-más felfogással és ez jó dolog. Ettől is színesebb a világ! Díjazom a jó szándékodat.

A katolikus egyházról szintén egy másik fejezetben tudunk beszélni. Az általad említett pedofíl papok szerintem ugyanolyan elbírálás alá kell, hogy essenek, mint a pedofíl szülők, hiszen ők is a nekik kiszolgáltatott, a gondjaikra bízott gyerekeket gyalázták meg, éltek vissza a tehetetlenségükkel.


A kérdezőnek egy jó pszichológus kell. Vagy amit az én orvosom mondott : "Egy pszichológus munkáját elvégezni sokszor elég lenne egy LEGJOBB BARÁT.Akiben feltétel nélkül lehet bízni, akire lehet számítani. Aki nem ítél, nem javasol, csak meghallgat és átölel, amikor kell. És sajnos ez A LEGJOBB BARÁT az, aki nincs az emberek 95%-ának." És újra meg újra csak azt tudom írni : KITARTÁS! Mindig van remény!!!!

2010. szept. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szakembereknél voltál, sajnos nagyon sok az alkalmatlan, de ne önmagad büntesd emiatt, hanem keress másikat!
2010. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

19:44

A sértő, megbélyegző csak 2 szó a sok közül amit érez az ember. És ezek a legenyhébbek ezt elhiheted. Az undort magadtól nem tudod meghatározni és az önutálat széttépi a lelked. Erre nincs megfelelő jelző...

2010. szept. 5. 09:44
 29/31 A kérdező kommentje:

00:07

Nagyon sajnálom ami történt és együtt érzek, mert én tényleg tudom milyen ez.

A megbocsátást viszont nem jó erőltetni. Nem megy úgy. Én évekig próbáltam de nem apámnak hanem anyámnak megbocsátani mert nem védett meg és nem tett semmit. Apám meghalt már rég, de őt inkább szánom és sajnálom. Egyszánalmas aberrált beteg ember volt. Míg meg akartam bocsátani anyámnak és nem tudtam, úgy éreztem én vagyok a rossz mert nem megy. Nagy önostorozás sorozata volt az a pár év és gyűlöltem magam érte minden nap. Aztán a pszichológus mondta, nem kell megbocsátani mert nem anya az ilyen és inkább segítő kezet nyújthatna, nem én vagyok a hibás és a rossz. Azóta már csak a dühöt érzem felé. Jó kis személyiségzavaros nő lett belőlem és még mindig nem tudom elfogadni ami velem történt, minden nap egy kínszenvedés.

Szóval nem bocsátok meg. Ehhez jogom van. Ha még nem voltál esetleg a megeroszakoltak.blog.hu-n, akkor mindenképp tedd meg és írd meg a történeted. Én millió köszönettel tartozom annak a kommentelőnek aki ajánlotta. Elhiszik végre a sztorim és megértenek. Nem azt mondják mint más hozzátartozóm ezelőtt, hogy rég volt tegyem túl magam rajta, lépjek tovább stb. Hanem jó szóval megértéssel biztatnak. Engem pillanatnyilag ez tart életben. A megértésük és biztatásuk, mert PONTOSAN TUDJÁK mit érzek.

A kereszténység meg... hát én próbáltam, de ami ott van! Ahogy el akartam maradni mert nem éreztem jól magam, foggal körömmel, erőszakosan tartottak vissza. Szinte újra megerőszakoltak..

Egyszóval aki nem éli át, nem tudja milyen fájdalmas pokol ez főleg ha magára hagyják az embert.

Úgyhogy menj föl arra az oldalra! :)

2010. szept. 5. 09:58
 30/31 A kérdező kommentje:

01:33

valóban egy barát többet adhatna, de nincs. De egy segítő kéznek, vagy szerető családtagnak is örülnék, de az sincs. Remény? Hát...

Az apám szó szerint a semmit jelenti már számomra. De a tette olyan viszont mint az író könyve. Örökre megmarad és mindig hatással van rám..

2010. szept. 5. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!