Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszamenjek a pszichológusomhoz?

Visszamenjek a pszichológusomhoz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem járni egy pszichológushoz. A probléma az, hogy nagyon sok mindent elmondtam neki, de a legtöbb dologhoz nem fűzött hozzá semmit, esetleg feltett egy-két kérdést, és ennyi. Úgy érzem, magamra maradtam ezekkel a problémákkal, frusztrál, hogy kb. semmi reakciót nem kaptam tőle ezekkel kapcsolatban, zavar, hogy nem tudom, mit gondol róluk. Egy ideje szünetet tartottam, nem mentem hozzá egy darabig. Most nemigazán tudom eldönteni, adjak még egy esélyt, és mondjam el neki is mindezt, vagy hagyjam abba a terápiát vele. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

2021. szept. 30. 18:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi a legfontosabb egy páciens-terapeuta kapcsolatban?
2021. szept. 30. 18:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre hogy a lehtöbb pszichológus ilyen én előadtam nekik a hattyú halálát és csak- értem értem...
2021. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De vannak kompetens pszichológusok is
2021. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam egy pszichológushoz, de csak nagyobb görcsökkel távoztam egy egy ülés után kint amekkorával odamentem.

Ezeket a szakembereket el kell engedni. Lesz jobb.

(Pszichológusnak tanulok immáron negyedik éve és látom, hogy sajnos nem mind leszünk jó szakemberek)

2021. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na szuper sok sikert 4es:)
2021. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2021. szept. 30. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezted, hogy mi a legfontosabb egy páciens-terapeuta kapcsolatban. Szerintem a kölcsönös szimpátia és bizalom, mivel ezek nélkül nem lehet sikeres a terápia.

Ha ez a két "összetevő" nálad megvan, akkor én a helyedben megpróbálnám megbeszélni vele, hogy téged zavar, hogy szinte semmilyen reakciója nincs, nem fűz megjegyzést az elhangzottakhoz. Ha nem találod megfelelőnek az indokait és ezen a későbbiekben sem változtat, akkor hagyd ott és keress másik szakembert.

Ha nem szimpatikus és/vagy nincs meg a kölcsönös bizalom, akkor szerintem ne próbáld tisztázni, csak engedd el.

Azt hozzátenném, hogy nem minden pszichológus ilyen. Én klinikai szakpszichológushoz járok, aki folyamatosan visszatükrözi az érzelmeimet, reagál, saját tapasztalatot is elmesél, javaslatot tesz... Meg kell találni azt a szakember akivel illetek egymáshoz.

2021. szept. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok. Nyilvánvalóan az amit leírtál egy nem működő terapias kapcsolat tehat pont az nem valosul meg az a haladas, problemamegoldas amiert hozza mentel plusz a bizalmat se erzem. Természetesen mindig érdemes magadat is megkerdezni: biztos hogy a feltett kerdeseken el is gondolkodtal? Mert ha csak ravagtal valamit de nem lett belole onismereti munka akkor ebben te is benne vagy. Ha viszont ugy erzed hogy te mindent megtettel akkor ket opciod van:

- visszajelzed ezt neki hatha mrgoldodik


-keresel mast.

2021. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. okt. 2. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!