Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem találok indokot arra,...

Nem találok indokot arra, hogy miért tartsam életben magam.Mit csináljak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Egy vidéki nagyvárosban élek, egy 1 szobás panel lakást bérlek. Nem ismerek itt senkit igazán a munkatársakon kívül, nem itt nőttem fel. Bár ahol felnőttem ott sem voltak barátaim vagy ilyesmik csak kiskoromban. A szüleim voltak nekem egyedül, de apukám sajnos tavaly meghalt, anyukám is nem sokkal később. Nincsenek más rokonaim. Párkapcsolatom sem volt még soha, már nem is hiszem hogy alkalmas lennék ilyesmire. Egy kisboltban dolgozom, kb. pont annyit keresek amiből eltartom magam, de hónap végére mindig csak 1-2000 Ft van a zsebemben. Érettségim van, de nem tanultam tovább, inkább dolgozni mentem, mert nem állt jól a család anyagilag. Sokat agyalok mostanában, hogy miért is csinálom ezt? Nem jutok egyről a kettőre, egy mókuskerék az életem. Mikor hazajövök nincs kihez szólnom, YouTube videókat nézek, hogy emberi hangot halljak. Nem igazán tudom van-e még tovább, és ha igen,merre? Az erkélyen üldögélve, mostanában sokszor ‘kísért’ a gondolat, hogy le kellene ugranom. De félek, hogy nem halnék meg, csak megnyomorodnék. Vagy ráesnék valakire, akiért kár lenne. Nem tudom mit csináljak.
2021. szept. 30. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos dolog: az életednek egyedül te tudsz értelmet adni.

A nehéz sorsodat eroforrassa is alakíthatod ahelyett, hogy elpuszitanad magad.


24 évesen piszok fiatal vagy, hogy így eltemesd magad.


Nekem pl 25 éves koromban jött egy komolyabb melyrepules és sikerült kilabalnom belőle(most 29 vagyok). Most jobb életem van, mint bármikor volt.


Mondanám, hogy fogadj örökbe egy cicát vagy kutyát, de a fizud miatt nem lenne jó ötlet, de esetleg önkéntesnek elmehetsz egy menhelyre. Az állatok jó hatással vannak a kozerzetre.

2021. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is éreztem így magam sokszor.Nekem nagyon sokat segítettek Prepok Zsuzsi youtube videói. Hallgass meg minden nap egyet vagy kettőt, hamarosan egyre jobban leszel.Az elejétől kezd őket nézni sorban, mert úgy érted meg igazán a lényeget.
2021. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress hasznos melót!


SEREG


Barátok, sport, pénz, lakhatás, megbecsülés,...

2021. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24 éves, érettségivel, miért nem állsz rendőrnek?
2021. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

24 éves vagy. Fiatal még mindenhez. Még bőven tanulhatsz, párkapcsolatod is lehet bármikor. Az emberek jó része, különösen azok, akik tanulnak nem tartanak ott 24 évesen, hogy karrierjük, jól fizető állásuk meg stabil párkapcsolatuk legyen sőt, egyre több a 30-as szingli is, mert egyszerűen manapság kitolódtak ezek a dolgok.

Egy érettségivel ne is nagyon számíts többre, hiszen mondhatni nem értesz semmihez. De bőven van lehetőség ezen változtatni és csak is kizárólag rajtad múlik, hogy megteszed-e.


Az pedig, hogy a szüleid meghaltak: őszinte részvétem, ugyanakkor az sem normális, ha valaki ebből nem tud felépülni. Hogy a szüleink, nagyszüleink előbb meghalnak, mint mi, az az élet természetes rendje. Nyilván marhára nem mindegy, hogy 40 évesen gázolják el a zebrán, vagy 85 évesen viszi el a szívroham (előbbi egy tragédia, utóbbi meg a világ legtermészetesebb dolga), de ebből fel fogsz tudni épülni, emiatt ne aggódj.


Én meg annak nem látom értelmét, hogy eldobd magadtól az életedet. Éppen csak elkezdődött, nem pont úgy, ahogy gyerek korodban elképzelted - na bumm. Ha 40 évesen változtatsz, még az sincs későn, hiszen még akkor is 20-25 évet az adott szakmában fogsz dolgozni, nem hogy 24 évesen.

2021. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Katonának való vagy kérdező.


Mivel nincs senkid, én a helyedben belépnék a Honvédségbe. Komoly szándékokkal.


Külföldi kiküldetés.. Kfor Koszovó, Afrika.. miegymás.


Lakhatásra nem kell költened, ott a laktanya. A zászlóalj a családod, enni kapsz a kantinban.


Te honvédnek születtél kérdező.


Szerintem a barátnődet,feleségedet is ott találnád meg.

2021. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kár lenne feladni. És ha holnap jön szembe a nagy ő?


Egyébként meg javasolnék szakmát tanulni esténként. Nem unatkoznál, társaságod is lenne, és utána többet is kereshetnél.

2021. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Röhejes, vagy nem, de én pont egy ilyen helyzetből kifolyólag mentem el papnak. Bár tény, ezért rengeteget kellett harcolnom. Lehet, talán a te utad is ez lenne?! Én nem biztos, hogy egyből a katonaságot javasolnám, instabil lelkiállapot mellett legalábbis.
2021. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!