Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezen tudd majd segíteni az orvos?

Ezen tudd majd segíteni az orvos?

Figyelt kérdés

Elég erős depresszióval küzdök egy ideje kórházba is voltam miatta. Amióta kijöttem a kórházból,hol enyhébb volt a depresszióm,hol erős volt. Most úgy döntöttem,hogy szeretnék újra szakemberhez járni mivel hogyha bármi rossz történik velem akkor rögtön elkezdem magamat emészteni. Leginkább úgy,hogy amit eszek azt mind kihánytatom magamból. Ezért van amikor már nem is eszek,hogy ne menjen kárba az étel. Gyógyszereken élek mióta kikerültem a kórházból de úgy érzem jót tenne,hogyha újra rám nézne egy szakember. A régi orvosommal sajnos nem jutottunk előrébb ezért keresnék új szakembert..


Ennek a betegségnek mi lehet a neve? Annak,hogyha folyamatosan kárt teszek magamba ha bármi rossz ér. Bulimiának kell az ilyet felfogni vagy az más fajta betegség ha betegség,egyártalán. És kihez kell fordulnom pszichológushoz vagy pszichiáterhez?


2021. okt. 1. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Tud, de érdemes keresni egy jó orvost, szóval ne SZTK-s futottak még kategóriához menj. Azok felírnak egy nyugtatót, azt 2-5 perc múlva csá. Én nem dobálok diagnózisokat, de nyilván köze van a depressziódhoz. Le kéne ásni az eredeti, kiváltó okhoz, ehhez pszichoterápia kell. Semmiképpen ne add fel, rendbe lehet jönni. Jó hír, hogy én is rendbejöttem teljesen, pedig sokkal-sokkal rosszabb állapotban voltam (nem étkezős-hányós téma, de az most mindegy)
2021. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!