Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia lenne ez?

Szociális fóbia lenne ez?

Figyelt kérdés
Rettegek telefonálni, elmenni ügyet intézni, ugyanakkor egy új társaságban van, hogy én vagyok, aki először bemutatkozik, nyit feléjük. Viszont itt is megmutatkozik a görcsös megfelelési kényszer. Sokszor kerülöm is a nagyobb társaságot, inkább a jól megszokott társaság, akikkel össze jövök, szórakozó helyre nem tudok egyszerűen elmenni, frusztrál a sok ember. Szociális fóbia lenne ez?
2021. okt. 2. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen valószínű. Keress fel egy pszichiatert. Sokat segít. Én inkább arra gondolnék hogy inkább magadat nem fogadod el.. és emiatt nem mész oda…
2021. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem, a szociális fóbia ennél komplexebb és súlyosabb (még az enyhébb változatai is). Szociális fóbiásként rettegnél a társas helyzetektől, a nyilvános szerepléstől és folyamatosan attól tartanál, hogy mások észreveszik a szorongásod fizikai tüneteit (pl. kézremegés, elpirulás, izzadás). Nem kezdenél el nyitni mások felé egy új társaságban... Félnél az elutasítástól, a kiközösítéstől és/vagy a nevetségessé válástól. Ez nem annyi, hogy "kerülöd" a nagyobb társaságot, mert frusztrál. Konkrétan félsz tőle, mert előjönnének a szorongásos tüneteid.

Nem kell mindig a diagnózist hajszolni. Ha zavar a szorongásod a hivatalos ügyintézésnél és a telefonálásnál, akkor forulj pszichológushoz.

2021. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Szorongás, de egyaltalan nem vagy egyedul, sztem az emberek 90%a érintett. Hany eves vagy? En pl kisebb koromban, mondjuk olyan 18 eves koromig nagyon tartottam az emberektől, szorongtam mindentol. Aztan mára azert ez mar jobb lett, 20 eves vsgyok, kinottem, segített az egyetem, uj hobbi, uj munkahely, sok uj embert megismertem, bele voltam kenyszerulve kb h ismerkedjek, megeroltessem magam, aztan mostmar egesz jo. Sztem ezen orvos nem tud változtatni, rajtad all az egesz.
2021. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is szorongásra tippelek. Sajnos általánosban ki voltam közösítve, ami mai napig kísért, noha a középiskolában nagyon jó közösségbe jártam. 24/F vagyok, leginkább alkalmi munkákat végeztem, Egyetem is tervben van, de tényleg van bennem egyfajta rettegés az új helyzettől.
2021. okt. 2. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szociális fóbia, "csak" egyfajta szorongás. A nagy változást hozó új helyzetektől (pl. egyetem) az emberek 99% fél. Ha a szorongásod nem múlik el a helyzetek (telefonálás, hivatalos ügyintézés) többszöri gyakorlása után sem, akkor érdemes lenne felkeresni egy pszichológust.
2021. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy a jelenlegi városom a hunyó, nem tudom. Ha elmegyek egy másik városba, autóval, szinte sima minden. Volt, hogy random egy parkolóba is odamentem valakihez megkérdezni, hogy ez fizetős-e, nem blokkoltam le, semmi. Nem értem magam.
2021. okt. 2. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!