Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha nem érzem...

Mit csináljak ha nem érzem magaménak a nememet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy kihez fordúlhatnék a problémámmal, illetve, hogy előfordúl-e már valakivel hasonló.


Nem érzem jól magam a testemben, viszont ez már túl mutat egy sima komplexuson vagy testkép zavaron. Elég kínos erről írni, de nem érzem magaménak a nememet. Már gyerekkoromból is vannak olyan emlékeim, amikor én "eldöntöttem", hogy na akkor mától én fiú vagyok és így hivatkoztam önmagamra. Ekkor kb. 7-8-9 éves voltam, nem tudom pontosan. A szüleim viselkedése miatt viszont rájöttem gyerek fejjel, hogy ez nem normális, lány vagyok, viselkedjek is lányként. Ezután a gimnáziumig nem is volt különösebb probléma. A gimi első évében eldöntöttem, hogy uniszex ruhákat fogok hordani. Soha nem mertem ezt felvállalni, mert egészen egyszerűen gyáva vagyok hozzá. A családommal nem jó a kapcsolatom, teljesen elhidegűltünk egymástól, egyetlen egyszer próbáltam ezt elmegyarázni anyámnak, amikor 18 éves voltam (most 21 vagyok), de olyan volt mintha falnak beszélnék, abszolúlt nem fogott fel semmit abból amit mondtam, sem ezt sem más problémáimat. Próbálkozok lányként élni, mivel nincs más választásom, de az identitás zavarom miatti depresszió kezd felemészteni. (A depressziómnak vannak más okai is, de ebbe most nem mennék bele.)

Zavar a testem, hogy nem elég maszkulin, de ez ellen próbálok tenni edzéssel. Zavar, hogy nem tudom megállni a helyemet "lányként", folyamatosan rá kell jönnöm, hogy nekem ez nem megy.

Az zavar a legjobban, hogy nem is találom a helyemet, mert nagyon messze áll tőlem a mostani balos felfogás ezzel kapcsolatban. Az értékrendem sok szempontból "régimódinak" mondható. Átműtetni nem szeretném magam, mert nem tartom normális dolognak, hogy hormonokkal tömjenek, viszont legbelűl bármit megadnék azért, hogy egészséges fiú testem legyen. Rengetegszer jut eszembe, hogy milyen lenne ha csajozhatnék, ha normális szexuális életem lenne, lenne barátnőm, idővel feleségem gyerekeim. De tudom, hogy ez soha nem fog megtörténni és ez az érzés szét szakít. Fogalmam sincs hogyan éljek viszonylag boldog/teljes életet ebben a formában, olyan mintha mindenkit becsapnék.



2021. okt. 2. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Keress egy jo terapeutat aki tapasztalt a temaban
2021. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemi diszfória a neve ennek asszem. Olvass utána.
2021. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%

Öszvérmegoldásokkal nem fogsz semmire menni, megnyugodni.

Önelfogadás, és húzni nyugatra, ahol az lehetsz, aminek érzed magad.

Addig is beszélgess hasonlókkal.

2021. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a hashtag, nem betegség.
2021. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
De, nagyon súlyos mentális betegség. Hiába folyik most a csapból is ennek az állításnak az ellenkezője. Érdekes, ha valaki a saját karját akarja levágni, mert nem érzi magáénak, akkor az elmebeteg, de ha egy nő a saját mellével, vagy egy férfi a saját péniszével érez ugyanígy, az csodálatos és fogadjuk el, támogassuk benne. Nem, ez egy mentális betegség. Kérdező Dr. Kulifai Mónikát ajánlom.
2021. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!