Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai szorongás leküzdése?

Iskolai szorongás leküzdése?

Figyelt kérdés
Ez a második évem a középiskolában, és már elöző évben is éreztem hogy nagyon nagyon szorongok. Elöző évben csak nyelv óráink voltak, most jött be minden, és ugye van az olvasás... Legikább irodalomnál okoz gondot hogyha olvasnom kell, de akármilyen más órán is van, ha egy feladatot vagy valamit kell felolvasni. Szorongok, mivel iszonyúan raccsolok, selypítek, pösze is vagyok és még sok más hangképzési hibám van. Ha olvasnom kell akkor nagyon dobog a szívem, kapkodok a levegő után és vagy hadarok vagy dadogok. Beszédnél is van ilyen problémám, de ott megtudom legalább válogatni a szavaimat, és hát nem az egész osztály fele beszélek hanem csak 1-2 emberhez. Az lenne a kérdésem hogy erre van valami megoldás hogy "leküzdjem" ezt a kis "félelmem"? Tudom hogy mindenki tudja hogy nem igazán tudok beszélni, de nagyon félek attól hogy valaki kinevet/megemlíti. Logopédust ne írjátok, higyjétek el, örülnék ha ilyen könnyen menne... :)

2021. okt. 2. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez szociális szorongás, ezzel inkább pszichológishoz kell fordulni, mintsem logopédushoz.
2021. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az osztalyfonokkel négyszemközt kérj segítséget,hátha tud szakembert ajánlani.lehet diszlexias vagy.amugy minél többször gyakorlod annál jobb lesz, fiatal koromban én is szorongtam,néha bedagogtam,de a rengeteg gyakorlás segít.egyszer majd állásinterjura is el kell menjel. Vmi olyan hobbit keress amiben jó vagy és az méghozza az önbizalmat.sok sok meló.kitartas
2021. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!