Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyászfolyamatnál ez normális?

Gyászfolyamatnál ez normális?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve vesztettem el valakit, akit nagyon szerettem. Lényegében átmentem a gyász minden fázisán, most viszont egy ideje úgy érzem néha, hogy csak álom volt hogy élt és leginkább hogy meghalt. Összességében mintha meg sem történt volna. A tudatom tudja hogy igen, megtörtént, meghalt, elvesztettem, viszont ennek ellenére vannak napok amikor úgy érzem, sosem ismertem és nem történt meg. Nagyon ritkán érzem ezt, igazán csak felvillanások erejéig, tehát nem tartósan, nem állandóan. Ez normális a gyász során?
2021. okt. 3. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
én is így érzek két nagyszülőm halálával kapcsolatban. tudom hogy meghaltak, de mégis inkább olyan érzés mintha csak nagyon régóta nem láttam volna őket, mintha távol élő rokonok lennének.
2021. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én meg tudom hogy meghalt, elfogadtam. Viszont ahogy irtam vannak bevillanások ritkán amikor mintha sosem ismertem volna.
2021. okt. 3. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nálam is volt ilyen, eléggé szürreális érzés, de nem hinném, hogy kóros. (Az lenne kóros, ha komolyan gondolnánk és tartósan.)
2021. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
57%
Ez inkább a tudatalatti védekezése a tartós negatív érzések ellen, mint valami kóros folyamat. Ez az érzet gátolja a mély gyász megélését, valószínűleg olyankor, amikor nem vagy olyan érzelmi állapotban, hogy jól viseld a gyászodat.
2021. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!