Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Könyvmolynak mivel másabb...

Könyvmolynak mivel másabb lenni mint sorozatfüggőnek?

Figyelt kérdés

És miért a gamereket izélik mindig, ahhoz képest anno kész társasági élet volt ehhez képest.


Voltam én már minden.


2021. okt. 5. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Azért a könyvmoly jobb, mert jó esetben nem csak a Harry Potter-t olvassa, hanem művelődik. Műveltnek lenni pedig sosem hátrány.
2021. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyvmolynak az agyát, fantáziáját is használnia kell, és ha nem a ponyva szinten mozog csak (bár azzal sincs feltétlenül baj), hanem mondjuk szépirodalmat is olvas, akkor a logikáját, szövegértését és szociális/társadalmi, esetleg történelmi vagy más ismereteit is bővíti.

Természetesen a gamerek is ott vannak logikában, taktikában, de pl. egy könyvmolyt annyira nem tud beszippantani a könyv, mint egy gamert a játék.

A sorozatfüggés... hát az nálam egy könnyedebb kikapcsolódás, ott az agyra nem sok szükség van.

2021. okt. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen könyveket "faltam,most már inkább online olvasok illetve YouTube minden mennyiségben,szak oldalak,sőt tiktokon is nekem valók jönnek fel amik építenek és persze szórakoztatoak.ha binge elek sorit akkor csak angolul és rafogom,H nyelvtanulás.ilyen alkat vagyok.amugy sok gamer a játék miatt tanul angolul, szóval én nm mondanám kevesebbnek,de persze az olvasás tényleg jót tesz az agynak hosszabb távon.rengeteg felé játék van ami meg pont a 21.szazadi skilleket erősíti.mindegyik lehet hasznos.
2021. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondhatni én gamer vagyok. Napi szinten használom az angolt a játékokhoz. Ha úgy adódik a spanyolt is. A világ bermely tájáról megismerkedhetsz emberekkel, kulturákkal, akár politikáig bármit meg lehet beszélni. Teljesen más, mint az olvasás, ahol egydül vagy.
2021. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!