Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom előtt miért...

A pszichológusom előtt miért szorongok?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy már egy féléve járok a pszichológusomhoz és feszült vagyok, alig bírok megszólalni, ha pedig igen, akkor néha találgatok is, mert nem tudok mellette oldódni és önmagamat adni. A barátaimmal és mindenki mással viszont nyitott vagyok, spontán, extrovertált, egyáltalán nincs szociális fóbiám, sőt, általában én vagyok az az embertípus, aki gyorsan tud barátkozni és könnyen leszólít embereket.


A pszichológusomnál olyan, mintha kifordultam volna önmagamból, és ezzel a szorongó énképpel azonosít, ami egyáltalán nem én vagyok, ebből akar "kigyógyítani" holott a való életben teljes jól elvagyok. Mit csináljak?

Mitől van ez az egész?


2021. okt. 5. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az nem derült ki, hogy miért jársz pszichológushoz.
2021. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó kérdés, úgy érzem, hogy már nincs is rá szükségem, mert minden alkalom után azt érzem, hogy egyre kevésbé vagyok önmagam.


Eredetileg egyébként a pánikbetegség miatt mentem, de azóta jobban vagyok, mert megszűnt a stressz élethelyzet, amiben voltam.

2021. okt. 5. 21:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. Egyébként gyanítom, hogy azért, mert félsz, hogy a vesédbe lát, míg a többiek előtt rejtve tudod tartani a takargatnivalódat. Olyan nagyon nem akarhat kigyógyítani, ha már fél éve nem sikerül. Valószínűleg ő nem teremt bizalmi helyzetet. Idősebb férfi?
2021. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A barátaim előtt sem szégyelltem a pánikbetegséget, arról is tudnak, hogy pszichológushoz járok. Inkább attól félek, hogy kitalál nem létező problémákat, mert ez a dolga. De abban lehet valami, hogy nem teremt barátságos, kedves hangulatot. Lehet hogy csak nem passzol a személyiségünk, mert hozzá képest én túl extrovertált vagyok, ő pedig már a kezdetektől nagyon hűvösen viselkedett, a humorérzékünk sem hasonlít szerintem.
2021. okt. 5. 21:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és én is fokozatosan elkezdtem szorongani, "visszafogni" magam az órákon. Most meg azt hiszi szocfóbiám van.
2021. okt. 5. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt elmondhatod neki is, valoszinu mas kepet alakit ki rolad ezek alapjan.

En is szorongtam sokszor a doki elott, talan azert, mert probaltam osszeszedni a gondolataimat, gorcsosen fokuszaltam, hogy ertelmes, logikailag felepitett mondatok hagyjak el a szamat.

2021. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg említsd meg a pszichológusodnak, beszéljetek erről.


"Olyan nagyon nem akarhat kigyógyítani, ha már fél éve nem sikerül"

Nem hiszem, hogy konkrét időben mérik, és, hogy mindenkinek hasonló időre lenne szüksége. Két és fél éve járok pszichológushoz. Nem egyformák vagyunk, és az elakadásaink sem, amiket eleinte nem is biztos, hogy tisztán látunk.

2021. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6: Akkor nem én vagyok az egyedüli? Már kezdtem én is azt hinni, hogy valami szorongós típus vagyok, közben nem, mert senki más előtt sem viselkedem ilyen görcsösen.
2021. okt. 5. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna eddig húzni az időt, 2 hónap is sok az össze nem illőség megállapításához. Legközelebb közöld vele, hogy többet nem jössz. Kevésbé bevállalós, de könnyebb megoldás, ha nem személyesen közlöd, hanem írásban és el se mész. Nem kell indokolni, de ha azt tartod helyesnek, akkor Tisztelt Kovács Úr! A továbbiakban nem kívánok terápiára járni, mert úgy találom, hogy nem tudok Önnél megnyílni, a valós életben sokkal nyitottabb és extrovertáltabb vagyok, mint a rendelőben, ezért úgy ítélem meg, hogy jelen terápia nem szolgálja a fejlődésemet. Üdvözlettel: X. Y. " Ez kemény, de mért kéne dédelgetni, ha ez a valóság. Ő se kedves veled, neked se kell annak lenned vele. De innentől kezdve semmilyen esetleges lebeszélésre ne reagálj, tartod magad a döntésedhez.
2021. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell egy olyan emberrel szenvedni, akinél az ember nem éri magát biztonságban. Pláne ha szükség sincs rá!
2021. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!