Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-os vagyok. Nemrég...

Borderline-os vagyok. Nemrég derült ki, és tudom is, hogy anyám okozta nekem, mert gyerekként nagyon csúnyán bánt velünk. Bár nem kommunikálunk, hogy fogadjam el, hogy soha nem fogok tudni teljes értékű életet élni, és ezt anyámnak köszönhetem?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy az ilyen emberektől menekülni kell. Nekem ez nagyon rosszul esik, mert szerethetőnek gondolom magam. Az általános tünetek mind megvannak nálam, kivéve, hogy nem kiabálok kígyót-békát a másik emberre, ha épp olyanom van. Bocsánat, ha kicsit zavaros, de most nagyon cikáznak az érzelmeim ezzel kapcsolatban.

2021. okt. 8. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Érdemeid szerint bánnak veled, ahogy mással is. Ha jól bánsz a szeretteiddel, barátaiddal, akkor viszont fognak szeretni ők is, függetlenül a címkézéstől.
2021. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellene elfogadni? Ne keress kifogásokat... Nem a diagnózis határoz meg téged. Ha nem tudtad volna meg a diagnózist, akkor nem agonizálnál ezen, hanem élnéd tovább a szokásos életedet. Nem véletlenül nem szeretnek a jó szakemberek diagnózist adni, mivel ezzel egy címkét ragasztanak a páciensre. Ez a címke pedig valójában semmit sem árul el az illető személyiségéről.
2021. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
Mik a tuneteid es merre laksz? Utba tudlak igazitani border tekinteteben
2021. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
69%

A 2-es válaszolónak:

Ez nem kifogáskeresés. Hanem az elfogadás és gyógyulás első lépése. Egy borderline esetén jó azt tudni, hogy igen, a természetével, személyiségével együtt jár az, hogy vannak nehézségei. (Hogy pl. oké az, hogy vannak önkárosító/öngyilkossági gondolatai.) Mert így az egyén jobban tudja ezt kontrollálni!, ha tudja és elfogadja, hogy sajnos ő így működik. Ha tudja az egyén, hogy mire kell odafigyelni - véleményem szerint terápiával ugyan -, akkor ő is teljes értékű életet élhet.

2021. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!