Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalat hasonló tünetekkel?

Tapasztalat hasonló tünetekkel?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Először is azzal kezdeném, hogy nagyon félek a hallucinációtól.

Sokszor előfordul velem, hogy félek, hogy ezek a dolgok vagy ezek a találkozások ismerősökkel, barátokkal megtörténtek-e vagy csak hallucináltam?!

Elméletileg sosem volt hallucinacióm.

Ebből kifolyólag a megőrüléstől és a kontroll vesztéstől is félek. Esetleg van valakinek tapasztalata hasonló tünetekkel?

Voltam pszichiáternél, aki azt mondta, hogy szorongás miatt vannak ilyen kényszergondolataim.

De mi van, ha téved?


Köszönöm.


Sziasztok!



2021. okt. 12. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Aki beteg és hallucinál az nem tud róla. Neki azok mind természetesek és nem tudod meggyőzni róla hogy csak téveszme. Mivel te tisztában vagy vele,hogy nem hallucináltál még, és félsz tőle így semmi bajod. Persze a szorongáson kívül.

Ezen én is átmentem azt mondta a dokim mivel félek tőle biztos nem vagyok az csak erre gondoljak.

Ha nem múlik ez a szorongás vagy erősödik akkor doki és érdemes gyógyszert szedni illetve pszichoterápiára menni.

2021. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tipikus szorongásos tunet. Jól mondta a dokid. Nem hallucinálsz, ellenben ha valóban nagyon eluralkodik rajtad a szorongás, érdemes újra felkeresni egy pszichiátert, pszichológus szakorvost.
2021. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!