Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-nal mi értelme van...

Borderline-nal mi értelme van végigélni az életet?

Figyelt kérdés

Már benne vagyok a felnőttkorban, de csak nemrég diagnosztizálták. Semmit nem bírok megvalósítani magamból, magánéletileg, tanulmányilag, karrier szempontjából nulla, amit elértem. Állandóan egyedül vagyok és szenvedek. Senki nincs, aki igazán közel lenne hozzám és megértene, aki végigkísért volna az eddigi életemen (ez lehetett volna egy partner, amire volt is esélyem, de azt is elszúrtam), és nincs egy folyamatos narratívája az életemnek, csak olyan, mintha egy nagyon sokáig tartó részegség lenne.


Sokáig gondoltam azt, hogy valami majd fog változni, ahogy idősödöm, valami csak eljön, ami kiránt ebből az állapotból, de amióta megismertem a diagnózist és vele együtt a bpd-t, úgy érzem, hogy nincs reményem normális életre. Mivel tartsam magam életben?


2021. okt. 12. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A borderline nem egy halálos diagnozis. Ha megakarsz gyogyulni meg is fogsz. Ha erdekel akkor leirom nagyjabol mit tudsz tenni. Mit erdemes tenned. Csak elobb ird le mit csinaltal eddig kezelesek tekinteteben.
2021. okt. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Istenem, de megölelnélek... sajnálom, hogy így érzel. Terápián gondolkozol?
2021. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Járok, de vagy én vagyok egy balf*sz, vagy másféle terápia kéne nekem, mert valahogy mindig úgy érzem, hogy kevés (nem egy terápián voltam már). Igazából szerintem a legjobb "terápia" nekem egy szakkollégium lett volna, vagy valami hasonló közösség, ahol elememben lehettem volna. Most már gáznak érzem, hogy ennyi idősen kezdjek el ilyeneket bepótolni.
2021. okt. 13. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmihez sincs "túl keso". Hány éves vagy?
2021. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
29.
2021. okt. 13. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs értelme végig élni.
2021. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy idős hozzá! Ha az segítene, akkor vágj bele. Én 30 vagyok, tavaly kezdtem egy 4 éves egyetemi képzest, nálam sokkal idősebbek is tabuonak, van olyan csoporttársam, aki 45 éves.
2021. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek, csak kicsit alacsonyabb az életkor. Irtó hamar elkezdek kötődni emberekhez, pillanatok alatt, a másik pedig nem bírja. Nem kíváncsi rám, merthogy ilyen vagyok. Hiába kedves vagyok, érzi, hogy nagyon szeretem és esélyt se ad. Leírtam neki, hogy szeretem, de arra sem fog válaszolni. Majd pár óra múlva az éjszaka kellős közepén megcsörgettem és sms-t írtam neki, hogy empatikusabban is elintézhette volna velem, miközben felnézek és tisztelem, és ölelni szeretném a végtelenségig.
2021. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

amikor meg akarok pusztulni mindig azt mondom magamnak: "pont annyira nincs értelme élni, mint amennyire meghalni" így az egyszerűbbet választom tovább élek és nem bajlódom vele, hogy kinyírjam magam.


nem fog változni, borderline-nal élni egyetlenegy értelme van az életnek, a jó pillanatokat kimaxolni, mert a rosszak úgyis kimaxolva érkeznek. kitartás ❤️

2021. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok. Köszönöm szépen szavaidat! ❤️
2021. okt. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!