Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálják ezt a nárciszt...

Miért csinálják ezt a nárcisztikusok? Őket abszolút nem is érdekli, hogy mások mit gondolnak a viselkedésükről?

Figyelt kérdés
Ismertem/ismerek néhány nárcisztikust, ezt megfigyeltem náluk. Ha van egy előre legyártott forgatókönyv a fejükben, hogy éppen mibe fognak belekötni/mit fognak megkritizálni, és ezt nem tudják nyélbe ütni, mert amit elterveztek, valamiért nem tudják támadni vele a másikat VAGY valamit megtudnak hirtelen, amire irigyek lesznek, akkor nem tudják palástolni, amit gondolnak. Csummognak, grimaszolnak, néznek maguk elé, néha kínjukban mosolyognak, olyan képet vágnak, mintha bármelyik pillanatban el tudnának ájulni. Őket nem is érdekli, hogy ennyire látszik rajtuk, hogy valami nem oké? Nem tudják leplezni, vagy egyszerűen nem érdeli őket?
2021. okt. 15. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudják, nem veszik észre. Más szemében a szálkát ...
2021. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem veszik észre, vagy nem érdekli õket. Én is tapasztaltam ilyet az apámmal, aki tankönyvi példája a nárcizmusnak.

Szerintem mivel az õ fejükben van egy elképzelés arról, hogy õk tökéletesek, nekik mindent szabad és mindenki másnál jobbak, ilyenkor nem tudnak mit kezdeni azzal a helyzettel, hogy nem tudtak felülkerekedni valakin.

2021. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Loloka30 válasza:
ez egy betegség. személy szerint azt gondolom igenis észre veszik, és tudatosan gonoszak és manipulálnak. ezekre a doglokra nincsen mentség. mindenkit ér trauma..én éltem egyutt nárcisztikussal, szornyu. tényleg. nem kivánom senkinek.
2021. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ez egy személyiségzavar, tehát pontosan az van, amit írtál: abszolút nem érdekli őket.

Ettől különbözik egy személyiségzavaros a normális embertől. A normális ember belátja, hogy mi nem oké, de nem is grimaszol vagy nevet ki másokat butaságok miatt. Egy személyiségzavaros abnormálisan értelmezi a valóságot és a kapcsolatokat, pont ettől személyiségzavar. Igaz, nagyon ritkán megpróbálhatja megjátszani magát, de amit valójában érez az egészen más, mint amit a külvilág felé prezentál, és előbb utóbb úgyis kibukik a szög a zsákból. A nárcisztikusokról szóló tankönyvekben vastag betűkkel van kiemelve az a rész, hogy nem képesek a másik embert független személynek tekinteni. Magyarul, nem látják, hogy a te véleményed vagy világnézeted ugyanolyan megalapozott lehet. Csak az lehet érvényes, amit ők hisznek vagy gondolnak. Ezt nem tudják kontrollálni, és ezért vannak ilyen furcsa grimaszolásaik.

2021. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!