Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szociális fóbiára kapott...

Aki szociális fóbiára kapott antidepresszánst az mit mond? Milyen volt/ milyen lett az életed?

Figyelt kérdés

Milyen voltál előtte és most, hogy szeded a gyógyszert?

Sokat segített? Hogyan?

Mennyive lett jobb vagy könnyebb az életed?

Miben változtál?

Milyen volt előtte a gondolkodásod, és milyen most?


Személyes tapasztalatok érdekelnek.

Kérlek írjátok le a történeteteket.

Mit tapasztaltatok? Mi változott?

Egy ilyen előtte utána életrészletet is írhattok.



Köszönöm!


2021. okt. 20. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem segített. 2,5 évig szedtem, lazán felszedtem 35 kilót, mert lelassult az anyagcserém. Ja, meg napi 13 órákat aludtam, erőtlen voltam, időnként gyomorsavam lett, hánytam. Aztán tejcsorgásom lett, hormonális problémák. Az Isten óvjon meg a sok bogyótól...
2021. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Az antidepresszáns nem oldja meg a szociális fóbiát... A szociális fóbia kezelésére a pszichoterápia való, mert fejben, a negatív gondolatokat és félelmeket kell rendbe tenni. Mint 1#-nek, nekem sem jöttek be az antidepresszánsok. A pszichoterápia segített, de az hosszabb idő.
2021. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2


Kb mennyi idő ?

Te már helyre jöttél ?

Ha igen, kb mennyi ideig tartott ?


Örülnék ha megosztanád a tapasztalataidat, köszönöm! :)

2021. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Citalopramot szedek 9 éve, 20 mg, Sandoz márka (valami Ratiopharm márkát adtak egyszer helyette az nem volt olyan jó)


Tömegben, városban gyengének éreztem magam, szorongtam. Munkahelyen puffadtam.

Ezek megszűntek.

Cserébe fáradékonyabb vagyok, 15 órát is tudok egyben aludni. Mondjuk a munkám is leterhel.

Az utcán szorongás nélkül megyek, mintha be lenne drogozva az ember, nyugis.

Átalakítja a személyiséget, közönyösebb vagyok. Haláleset történt a családomban, és azt se tudtam megélni, gyászolni, pedig legközelebb állt hozzám. Viszont ez nem azt jelenti, hogy gonosz lettem, továbbra is alapvetően jóindulatú vagyok.

Munkaképességemet javította, hogy nem puffadok.

2021. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3# Nem fogok hazudni, ez hosszú idő. Az időtartam elsősorban a problémáktól/traumáktól függ, amik sajnos nálam elég komplexek, ezért tisztában voltam vele, hogy ez nem lesz egy rövid menet. Én 10 hónapja járok és most kezdem el érezni a hatását. Egy-két közeli barát már visszajelzett, hogy változást tapasztalnak, pedig nem is tudják, hogy pszichoterápiára járok.

Egyébként ez pszichodinamikus pszichoterápia, amit csak ajánlani tudok. A neten utána tudtok olvasni, ezért nem részletezem. Klinikai szakpszichológushoz járok, aki az épp aktuális dolgoktól függően különböző pszichoterápiás eljárásokat - pl. sématerápia, kognitív viselkedésterápia, KIP, autogén tréning - alkalmaz. (Megvan az ezekhez szükséges végzettsége, több képzésen vesz/vett részt.) Nekem ez sokkal jobb, mintha egy pl. kimondottan sématerapeutához járnék, aki csak egyféle irányból szemléli a dolgokat.

A gyógyszerrel épp az a gond amit 4# is írt. Nem oldja meg a problémát. Csak a tüneteket csökkenti, de cserébe lesz egy-két mellékhatása is. Nem mondom, hogy felesleges, mert nagyon is szükség van rá, ha nem egy enyhe mentális zavarról beszélünk. Gyorsan csökkenti a tüneteket és képessé teszi az illetőt a munkája elvégzésére, illetve a terápia megkezdésére. De ez csak egy "mankó", amit el kell hagyni, amikor a pszichoterápia elkezd hatni. Csak ez persze hosszabb idő.

(2#)

2021. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kb. mennyi idő kérdésedre emiatt nem tudok válaszolni. Ezt a terapeuta sem tudja előre megmondani. Nálam elég súlyos problémákra vezethető vissza, ezért én 2 évvel biztosan számolok. De ha ez motiváló, egy barátomnak enyhébb szociális fóbiája volt. Ő 5 hónap alatt befejezte a terápiát. A fóbia nem tűnt el, de tudja kezelni és nem akadályozza a mindennapi életben. (5#)
2021. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok, a gyógyszer mellett, legalább olyan fontos a lelki egyensúly, megfelelő hozzáállás az élethez. Nekem ebben az istenhit segít, a gyógyszer csak kiegészítő, sajnos az idegrendszerem olyan amilyen.
2021. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!