Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan állítsam meg ezt a...

Hogyan állítsam meg ezt a lavinát, ami történik velem? 21/L

Figyelt kérdés

Minden egyes reggel úgy kelek fel, hogy én vagyok a legszerencsétlenebb, legcsúnyább, legsikertelenebb ember. És ez egyre csak fokozódik, ma például az ágyból sem tudtam kikelni.


Még egy évvel ezelőtt is stabil önképem, rengeteg önbizalmam volt, és pozitívan álltam minden kihíváshoz. Aztán valami megváltozott, nem tudom mi, valószínű a vírus közrejátszott benne, és elkezdtem totálisan lecsúszni lelkileg. Állandóan csak azt látom, hogy mindenki többet kap nálam az élettől, pedig tudom, hogy ez egyáltalán nincs így. Tehát agyilag felfogom, hogy nagyon is szerencsés helyzetben vagyok, hiszen külföldön tanulok, a szüleim támogatnak, jól alakul a karrierem stb, de mégis úgy érzem, sosem vagyok elég tehetséges, elhatározott, karizmatikus.


Már teljesen az agyamra ment a megfelelési kényszer, és például minden este, amikor nincs mit csinálnom, belesüllyedek ebbe a melankóliába. Az Instagramot is letöröltem, mert ott is állandóan csak mások sikereivel szembesülök, például, hogy olyan szaktársaim nyaralnak külföldön havonta, akik egy órára se járnak be, és nem érdemlik meg a pihenést. (Ez részben annak köszönhető, hogy Nyugat-Európai jóléti országban élek, és a többség nálam jobban él.)


Hiába tudom, hogy magamra kell koncentráljak, a jövőmre, a sikereimre, úgy érzem, csak elmegy mellettem az élet. Nem szórakozok eleget, igaz, nincs is kivel, mert még az eddigi baráti társaságom is szétszéledt különböző okok miatt. Az ismerőseim nagy része bulizik péntek esténként, nekem nincs kivel, mert egyedül nem szeretnék elmenni egy klubba például.


Hogyan törjek ki ebből a mókuskerékből? Hiába tartok 1-2 pihenőnapot, amikor nem tanulok és dolgozok végig, mintha a saját elmém tartana fogságban, telebeszélem a fejem a sok öngerjesztő gondolattal.


Természetesen el fogok menni szakemberhez, jelenleg még anyagi korlátai vannak, addig is kiváncsi vagyok, hogy bármilyen tippet tudnátok-e adni, ha mentetek már át hasonló időszakon (gondolom igen).


2021. okt. 21. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

A szakember egy jó ötlet, ő fog tudni segíteni.

Az érzés ismerős, de mint minden mentális problémából ebből is csak úgy tudsz kiszakadni, ha elhatározod, hogy ki akarsz szakadni belőle.

Igen, mondani egyszerűbb, de nagyjából olyan, mint ha azt mondanám, hogy szokj le a cigiről, csak a cigitől fizikailag könnyebb megválni, mint valamitől, ami kézzelfoghatatlan.

Mi lenne, ha minden reggel úgy kelnél fel, hogy a körülményekhez képest napról napra szerencsésebb vagy, sikeresebb vagy, szebb vagy, egyre jobban és jobban érzed magad?

Nem az a lényeg, hogy MOST így is legyen, az a lényeg, hogy elhidd, és onnantól így lesz, mert ezt programozod be az agyadba, hogy te egy sikeres, magabiztos ember vagy, aki képes bármire.

Szar dolog egyébként a társadalmi elvárás, ez csinálja ki általában az embert...

2021. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress barátokat, ismerősöket akik téged kedvelnek és nem mást. Nyugaton sem hiszem hogy nehezebb. Más inkább...

Nyugaton élek én is. 40+ osan döntöttük el hogy ennyi volt odahaza.


Ne legyél irigy. Az nem visz ellőre. Az az ő dolguk hogy élnek. Annak örülj ami van. Értékeld ami neked van. Kis öröm is jól tud esni. Ne ülj otthon, hanem menj sétálni, kirándulni. Tök jól lehet ismerkedni, barátkozni. Pláne neked.


Nekünk is jóval többet kell dolgozni hogy megmutassuk mit érünk. Ez ezzel jár.


Közösségi oldalakon meg azt mutogatják kinek mije van. Azt hiszik ettől lesz jobb az életük, aztán lehet a fele hazugság vagy az egész.

2021. okt. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazatok van, tudom, hogy van ebből kiút, csak most reménytelennek látszik a helyzet. Sosem éreztem még magam ennyire egyedül, egész életemben voltak barátaim, volt kit felhívni, most pedig mintha el lennék szeparálva a társadalomtól.

2021. okt. 21. 09:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm az évekkel ezelőtti nyaralasi képeit posztolgatja rendszeresen mintha ott lenne. Mindenki irigykedik közbe nem is utazik pláne a covid miatt.
2021. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 Velem is ez esett hogy külföldre költöztem és eltűntek az emberek. Konkrétan nem veszik fel a telefont sem sokan. Interneten nem írnak vissza ha olvasták. Úgy kikerültem a körből. Fura, nem tudom miért van. Küzdöttem ellene hogy ne így legyen, de ez esett. Sokan irigyek, azt látom. Munkát amit az életembe tettem arra nem irigykednek. Az senkinek nem hiányzik... Az hogy jelenleg is tanulok, most éppen az új nyelvet. Csak a pénzt irigylik, pedig pont nem ez volt az oka hogy elköltöztünk.


Szóval keress új kapcsolatokat, neked könnyen megy fiatal vagy. Szokták mondani hogy ne egy halott virágot öntözz ha emberi kapcsolatokról van szó.


Keress itt barátokat, vagy helyben. Rengeteg magyar él külföldön. Helyi FB csoportok biztosan vannak :) Vagy helyi expat csoportok. Beírod hogy új vagy és barátokat keresel... Ugrani fognak rád, és egymást túllicitálva dobálják az ötleteket :) Aztán lesz kit felhívni :)

Légy nyitott.

2021. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus huszonéves liba vagy kérdező akinek két szalmaszálat nem kell az életben keresztbe tenni, mert mindent a segge alá raknak és mégis mindenért sír...
2021. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írj hála naplót, sokkal több dolog van amiért hálás lehetsz. Most lelkileg megzuhantal, magányos vagy.ezt is meg kell tapasztalni. Menj el egyedül kirándulni,moziba,nm fog senki emiatt lenézni ezt mi beszéljük be magunknak.kozben beszédbe elegyedhetsz emberekkel spontán, nyilván olyanokkal akik szimpik.keress magyar fbook csoportokat ahol tudsz ismerkedni,de legyél azért óvatos persze. Fiatal vagy és egészséges,sőt nagyon sok emberhez képest jómódú, külföldön tanulsz bármi lehet belőled.el is mehetsz onkenteskedni vagy vmi hobbi mentén ismerkedni.csak az első lépések a nehezek.
2021. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor egyedül voltam külföldön én is megzuhantam.. tanulni voltam én is, anyagilag is nehéz volt ( én fizettem ha bárkit is érdekelne) de az a magány kicsinál. Egy évig nagyon jól bírtam de utána megzuhantam.
2021. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!