Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió volna?

Ez depresszió volna?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert az érzés nem állandó. Vannak dolgaim amik tuti nem normálisak, pl. az elég durva dühkitörések, a hangulatingadozások és az önbizalomhiány (ezzel együtt beteges féltékenység). Szóval na, borzalmas vagyok.

Viszont mindezek mellett néha - legtöbbször ok nélkül - rettenetesen mélyre zuhanok, teljes ürességérzet jellemző ilyenkor. Csak nézek ki a fejemből, sírok, semmihez nincs kedvem, halálvágyam van. A múltkor már odáig fajult a dolog, hogy interneten is keresgéltem, hogyan ölhetném meg magam. Borzalmasan ijesztő ez számomra, félek. Ez max 1-2 napig tart ilyenkor, utána nagyjából megint minden rendben. Nagyjából havonta egyszer (olykor talán kétszer) előfordul ilyen.



2021. okt. 21. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Borderline személyiségzavarnak tűnik, de orvos.jobban megmondja.
2021. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha valakinek ilyen személyiségzavara van, nem "tünet" az, hogy nincs állandó munkahelye, illetve párkapcsolata? Nekem ezen stabilan megvannak szerencsére, úgyhogy elvileg nem lehet annyira durva a helyzet, persze lehet tévedek.
2021. okt. 21. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha nő vagy, menstruációs ciklussal (peteérés, pms, menzesz) nem függ össze?
2021. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, nem függ össze.
2021. okt. 25. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül tünetei. Borderline zavarosoknál gyakori a kóros féltékenység, ami eléggé romboló egy kapcsolatban.


A hangulatingadotás és a leírt érzések nagyon gyakori tünetei a borderline zavarnak.

2022. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!