Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD gyanút hogy lehetne...

OCD gyanút hogy lehetne elmondani pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Vélhetően több mint 6 éve van jelen de sokáig észre se vettem.

Mentálisan és fizikálisan is nehézségekbe ütközök miatta a mindennapi életben.

Főleg a kényszergondolatok bolondítanak meg sokszor.

Szinte egy listát tudnék írni hogy milyen szokatlan és felesleges dolgokat csinálok vagy gondolok. Ezekhez persze negatív is társul mint a "ha nem teszed meg akkor xy meghal, meteor zuhan le" és az agyam mintha kényszeresen tenne ellene még ha tudom hogy butaság is.

Le fog szúrni a doki, hogy több évig vagyok ezzel de csak mostanában van erőm arra, hogy tényleg kezeltessem magam? Meg az, hogy hogy kéne kezdeni egy ilyen felismerést hogy ugye kérdezi hogy "mi a panasza" utána hogy kezdjem? Tényleg nagyon sok tünetem van. Olyan sok mindent nem tudok feldolgozni és szerintem ezeknek a következménye is lehet ez a fura OCD de jó lenne ha valaki tényleg megmondaná hogy ez az és nem kitalálok magamnak betegséget de sajnos itt egyértelmű hogy nekem az van viszont nem múlik el sehogy. 24l



2021. okt. 21. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
a pszichológus nem doki és nem fog felelősségre vonni. kell nekik az a 10-15 rongy óránként, nem fogják elüldözni a pácienseket. Mondd el így ahogy van.
2021. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

igen csak túl hosszú elmondani és nem tudom mivel kezdjem meg minden.

szó szerint hogy kezdjem "hát több éve elég fura dolgokat csinálok és fura gondolataim vannak" kb úgy mintha nem sejteném hogy ocd..

2021. okt. 21. 22:13
 3/17 A kérdező kommentje:

ingyenesbe gondoltam menni mert most nincs pénzem sajnos.

ezért tartok hogy ott más milyenek lehetnek és csak pörgetik a sort..

2021. okt. 21. 22:17
 4/17 A kérdező kommentje:
meg attól félek hogy halkan fogok beszélni és sokszor visszakérdez én meg hülyén érzem magam de ez is rögeszme.
2021. okt. 21. 22:18
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha "ingyenesbe" mész, akkor pszichiáterrel beszélsz. Ő felír gyógyszert és ha úgy látja szükségét, akkor továbbküld pszichológushoz.

Írd össze egy lapra, hogy mit akarsz mondani. A tüneteket felsorolás szintjén, az a legfontosabb.

2021. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi! ez jó ötlet.

nagyon sok van szinte megbolondítanak néha viszont sok eltűnt és újak váltották fel egymást..azokat is érdemes?

ingyenes mármint tbs nyilván.:)

2021. okt. 21. 22:25
 7/17 A kérdező kommentje:
és ha leírtam a tüneteimet azt nem adhatom oda a pszichológusnak hogy ő is áttanulmányozza?
2021. okt. 21. 22:27
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

6# Tudom, mire gondoltál, csak tisztáztam hogy a TB-s rendelésen mindenképp pszichiáterrel találkozol :)

A jelenelegi tüneteid a legfontosabbak. Utána megemlítheted, hogy voltak mások is, de azok eltűntek. Ha érdekli/fontosnak tartja, akkor majd megkér, hogy fejtsd ki.

2021. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

akkor jó :)

rendben. néhány alapján szerintem egyértelmű lesz neki

2021. okt. 21. 22:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez mész?


Előbbi nem írhat gyógyszert, beszélgetéssel gyógyít. Ezek általában 1 órásak. Minimum fél óra. Csoportos terápiát is tarthat. Ingyenesen nehezen elérhető. Orvos irányíthat át.


Pszichiáter (ingyenes) általában túlterhelt, 10-20 perce van egy betegre. Ritkán több is. Jó esetben első találkozáskor, állapotfelmérésre 30-40 percet tud szánni. A beszélgetés célja az, hogy állapot felmérése után gyógyszert tudjon írni.

2021. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!