Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom a tüneteim...

Mi lehet a bajom a tüneteim alapján? furcsa rituálék és gondolatok

Figyelt kérdés

-falak tapogatása ritmus szerűen

-ritmusos nézés, először fel majd jobbra 2 és balra 2 mintha ellenőrizném hogy nincs e pók a közelben, lehet ez hatotta ki

-esti rituálék mint ablaknál kinézés mindkét irányba, majd a szekrények mögé benézni, szekrények ajtajait megtapogatni

-lefekvéskor ha látok apróbb porszemeket késztetést érzek hogy arréb söpörjem, hogy ne lássam és ezt addig amíg nem zavar már

-fura ragaszkodás képzeletbeli stílushoz ami nem illik hozzám de úgy érzem muszáj egy stílust hordanom, színek passzolása mint táska színe passzoljon a mobillal vagy hajjal.

-erős ragaszkodás régi munkahelyekhez ami nagy szerepet játszott az életemben még ha el is szúrtam és nem mehetek vissza

-félelem új munkahely kezdéshez az előzők miatt meg szociális fóbia miatt is

-zavar ha egy könyv széle kilóg az asztalról és többször megigazítom míg nem lesz tűrhető

-ragaszkodás passzoló dolgokhoz mint kinéztem a 12 minit színekben és hozzá illő táskát mint a fjallraven kanekn mini is van lila színben de maga a telefon nem jött be így másik telefonhoz álltam viszont ahhoz nem passzol semmi így zavarodott vagyok sokszor

-régebbi tünet hogy amikor kint voltam emberke között, aki feltűnt nekem pl.kék nadrágos lány ment el mellettem néznem kellet míg végül nem látom mert mint egy ragasztó késztetést éreztem még teljesen átlagos kinézetű embereknél is éreztem néha

-buszon korlátok ujjal való tapizása ha úgy vagyok hogy ülök és ott előttem a korlát de próbáltam ezt úgy hogy ne legyen fura

késztető gondolatok ha pl.nem akarok valamit tenni akkor ilyen gondolat hogy "ha nem teszem meg xy meghal, baleset fog érni, szellemeket fogok látni, el leszek átkozva" szóval minden féle negatív félelmem.volt hogy emiatt próbáltam megérinteni a plafont mert ez a gondolat irányított de végül nem ment. viszont sosem kérdőjeleztem meg hogy ezeket miért csinálom, vagy miért van ez nekem csak mostanában mert valamiért feltűnt.

és még több ilyen rituálé vagy tünetem van de néha észre se veszem.

24n



2021. okt. 22. 19:14
 1/10 A kérdező kommentje:
ha egyik lábamat beütöm akkor a másikkal is el kell imitálnom, ha egyik oldalamon viszket valami akkor a másikon is megvakarom hiába nem viszket de úgy nem egyenlő érzetet ad ami régen nem zavar
2021. okt. 22. 19:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Enyhe ocd ?!
2021. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
enyhe? erős inkább ha az is mert néha megnehezíti a minden napjaimat
2021. okt. 22. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Autizmus?
2021. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4.azért azt nem hinném mert ezek csak pár éve vannak, ha autizmusom lenne az már rég kiderítették volna. én is ocdre gyanakszom.
2021. okt. 22. 19:29
 6/10 A kérdező kommentje:
itt a kényszerességen van a szó, sok mindenre kényszert érzek.
2021. okt. 22. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kényszerbetegséggel gyorsan orvoshoz kell fordulni, mert súlyosabb kórképek előzménye is lehet.
2021. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Az autistáknakn is vannak kényszer cselekvéseik és rituáléik. Nem biztos, hogy már rég kiderítették volna.

Persze más is lehet. Fordulj szakemberhez.

2021. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
autizmusnak nem mondanám azért de megyek szakemberhez.
2021. okt. 22. 19:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kényszercselekvéseknek tűnnek. Nekem is voltak. Általában akkor jöttek elő, amikor valami idegeskedtem, és ez valahogy elterelte a figyelmem vagy nem tudom. Aztán ahogy elkezdtem nem halogatni, hanem tenni a dolgaimat, úgy egyre kevesebb stressz maradt, plusz elkezdtem meditálni is, illetve elkezdtem emlékeztetni magam, hogy ha kihagyom ezeket a rutinműveleteket, amik kényszeresek, akkor se lesz semmi baj, mert nincs semmilyen mágikus hatalmam, ergo, tényleg nem dől össze a világ, ha nem taperolom a kilincset és a kapcsolókat ezerszer...
2021. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!