Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, szorongók!...

Pánikbetegek, szorongók! Szoktak nektek néha furcsa/irracionális gondolataitok lenni, amiktől elkezdtek félni és azt hiszitek megőrültetek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 13:48
1 2
 1/18 anonim válasza:
Igen nagyon is sok! Például sokszor rettegek attól hogy valami abszolút irracioális dolog miatt az életemet vesztem, vagy hogy a szeretteimmel fog történni valami, sőt már ott tartok hogy mostanában attól rettegek mi van ha egyszer pszichopata válik belőlem?! amit amúgy kétlek de félek tőle. Neked is szoktak ilyenek lenni?
2012. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem ilyenek szoktak lenni, bár régebben volt hasonló pl. mikor még tudtam busszal egyedül közlekedni, attól féltem, hogy egyszer hátulról a buszba megy valami, vagy hogy elütnek a zebrán.

Mostanában az van, hogy a páromat úgy látom, mintha nem lenne ott velem és arra gondoltam, hogy lehet, hogy otthon van, csak odaképzeltem.. A többi embert viszont nem látom így.. Ez 2 hete van kb., előtte egész jól voltam (bár stresszhelyzet azért volt, de úgy éreztem nem lesz belőle gond). Ezt a dolgot egyébként már kiírtam (hasonló címmel), de nem kaptam még megfelelő magyarázatot erre.. Derealizációhoz lehet hasonló, de ott inkább úgy írják, hogy az egész külvilágot látják megváltozottnak, de én ugye csak egy embert érzékelek most így és ezért félek, hogy nehogy valami speciális elmebetegség legyen. :S

2012. máj. 5. 14:32
 3/18 anonim válasza:
Szóval elvileg ott van a párod ,de te úgy érzed mintha ez nem a valóság lenne? Pszichológusnál nem jártál még?
2012. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, úgy.. Járok pszichiáterhez és mondtam is neki, ő azt mondta szerinte kényszeres gondolatnak tűnik... És én meg aggódom h. mi van ha mégsem az?...
2012. máj. 5. 14:54
 5/18 A kérdező kommentje:
Meg ha kényszer gondolat, akkor miért látom "álomszerűnek"?
2012. máj. 5. 15:29
 6/18 anonim ***** válasza:

Minden embernek vannak "irracionális gondolatai". A szorongók viszont szoronganak, és szorongásuknak tárgyakat keresnek. Ha éjjel zajt hallanak, azt hiszik, hogy betörő, ha fáj a fejük, azt hiszik, hogy agydaganatuk van, ha eszükbe jut egy furcsa gondolat, azt hiszik, hogy megőrültek.


A szorongók egyfolytában attól rettegnek, hogy elmebetegek. A valódi elmebetegek rendszerint biztosak benne, hogy teljesen egészségesek, sőt, egyedül ők látják át a világ titkait, miközben mindenki más a tudatlanság sötétjében botorkál.

2012. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Voltak ilyenek, a legjobban a b*zisakat utáltam. Tudtam, hogy már őrült vagyok szóval sok vizet nem zavart :)


Amúgy ezek olyan szorongást tudnak kelteni emberekben hogy kényszereik lesznek, amikkel csökkenteni tudják. Van, aki százszor kezet mos naponta, van aki takarít, rendet rak, gyűjtöget.. Mindenki ismer legalább egy ilyen embert, többek családjában is előfordulnak.

Szerintem meg lehet gyógyulni belőle, nekem sokkal komolyabb mentális problémáim is voltak/vannak, és nem adtam fel eddig sem, tudom h meggyógyulok és a legsikeresebb emberek közé fogok tartozni. Most is az vagyok, csak nem egészen..

2012. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6: 2A valódi elmebetegek rendszerint biztosak benne, hogy teljesen egészségesek" Néhány helyen én meg azt olvastam pont, h. pl. a skizofrének közt vannak, akik tudatában vannak, hogy valami nincs rendben velük.. :S (nekem mondjuk nincsenek skizofrén tüneteim)

Nekem eddig kényszergondolat "csak" agresszív kényszergondolat volt régen.. Ilyen mint most még nem.. Csak kicsit hasonló, (pl. ahová mentem olyan volt mintha nem ott lennék) de hamarabb elmúlt, ez még nem múlt el..

2012. máj. 5. 16:02
 9/18 anonim válasza:

És szerintetek az e fajta kényszer betegségekre kényszergondolatokra mi a megoldás? Hogyan lehet belőle kigyógyulni?

Kedves kérdező: Ha jársz pszichológushoz és Ő azt mondja nincs gáz szerintem próbálj meg hinni neki,szerintem is inkább csak kényszerese gondolatokról van szó, ezt mutatja az is hogy kényszeresen azt gondolod még az orvosod sem lát beléd, és még ő is félre diagnosztizál! Kényszeres gondolatokkal küzdök amúgy én is, és én is nehezen tudom elhinni amikor az orvosom azt mondja nincs akkora gond! De most már hogy látom más is küzd ilyen problémával,mint ezek szerint lehet hogy te is azért kezdek egy kicsit megnyugodni,hogy akkor talán velem sincs akkora gáz....

2012. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: Neked milyen kényszeres gondolataid szoktak lenni?
2012. máj. 5. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!