Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha a szorongás...

Mit tegyek ha a szorongás megbénítja az életem, megnehezít a munkavégzésben, vagy bármely megmérettetésben?

Figyelt kérdés

Folyamatos gyomorgörcsöm van a munkahelyemen, remegek, és sírhatnékom van. Állandóan azon szorongok hogy ki fognak rúgni, vagy hogy alkalmatlan vagyok elvégezni a munkám. Akárhányszor közelbe van egy főnök, mindig bénázok, nem sikerül semmi.

Életem minden területén jelen van a szorongás: munkahely, emberi kapcsolatok, megmérettetések. Toporgok egyhelyben, nem jutok egyről a kettőre emiatt.

Van köztetek olyan akinek sikerült a szorongást leküzdeni? Hogy sikerült?



2021. okt. 30. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem múlt el teljesen, és valószínűleg sosem fog. De minél többet tapasztalok annál könnyebb. Persze vannak jobb és rosszabb napok. Van, amikor szó szerint ok nélkül is rám tőr még ha egyedül vagyok is a házban és nem csinálok semmit... De már az idő nagy részében jól vagyok.

Az egyetlen dolog amit "csináltam", hogy jobb legyen, hogy mindig mondogattam magamnak, látod, most is végig csináltad és semmi baj nem történt és tegnap se és az előtt se, vagyis valószínű mindig így lesz. És ezt minden egyes tevékenységgel. És minél többször voltam egy helyzetben, minél inkább megszoktam, annál jobb lett.

Persze ezek években mérhető idők. Kb 6 évig tartott mire egyedül képes voltam pánik nélkül közlekedni az utcán... De végeredményben, minden kis cselekedeten a gyakorlás és a rutin kialakítása segített.

De ha valami teljesen új dolog jön az életembe az sokszor manapság is nehézséget okoz. Nem futamodok meg, végigcsinálom, de csak mert tudom, hogy akkor lesz jobb, ha rutinná tud válni, ami pedig idő. És ha meghátrálok, azzal csak a rutinná válás folyamatát, vagyis a saját szenvedésem nyújtom.

Meg lehet tanulni együtt élni ezzel a problémával, a párom is sokat segít. De lehet ha szakemberhez fordulok, akkor éveket gyorsítottam volna a folyamatokon.

Persze ahány ember annyi lélek és tudat, vagyis lehet mindenkinek más és más válik be. De mindenképp tanácsos lenne felkeresni egy szakembert.

2021. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Pszichoterápiával... Nem értem, hogy ilyenkor miért nem alap az embereknek, hogy szakemberhez fordulnak.
2021. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Fordulj orvoshoz. Első körben ad valamiféle szorongáscsillapítót, aztán ássatok le a probléma gyökeréig. Amíg azt nem találod/találjátok, meg addig szorongani fogsz, sajnos.
2021. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Pszichoterápiával... Nem értem, hogy ilyenkor miért nem alap az embereknek, hogy szakemberhez fordulnak."


En pont ezt fogom tenni, bizom abban hogy jora fordulnak a dolgok igy.

2021. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Folyamatos gyomorgörcsöm van a munkahelyemen, remegek, és sírhatnékom van. Állandóan azon szorongok hogy ki fognak rúgni, vagy hogy alkalmatlan vagyok elvégezni a munkám. Akárhányszor közelbe van egy főnök, mindig bénázok, nem sikerül semmi."


Detto! Nem vagy te se egy buta ember, ugy velem az iromanyodbol. Csak egy szakemberre lenne szukseged es rendbe jonnel szerintem.

2021. nov. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#2

Elég sokat voltam már szakember él, a megoldás szerinte ha elköltöznék, de azt még nem tehetem meg mert akkor meg az álmaimnak lőttek, így mérlegelni kell.

2021. nov. 24. 16:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és mindenkinek aki hasonlóval küzd kitartást kívánok!
2021. nov. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!