Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt hipochonderek?

Vannak itt hipochonderek?

Figyelt kérdés

Sajnos pár hónapja vettem magamon észre hogy egyre többet stresszelek az egeszsegemen állandóan ha van valami bajom mondjuk torokfájás már megy az internet és persze mindig daganatnal lyukadok ki utánna pedig jön a panikbetegseg állandóan vizsgálatom magam nézem a vernyomasom vercukrom lassan beleőrülök ha van valaki aki hasonlóan szenved jólenne pár jó tanács


Köszönöm



2021. okt. 30. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
ja
2021. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég sok van itt. Én is pl
2021. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jó tudni hogy vannak mások is de jolenne egy két tanács hogy hogy ne legyek az valami ötlet?
2021. nov. 1. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok, a tüneteim kapcsán mindig a legrosszabbra gondolok. Viszont nálam a legveszélyesebb része az, hogy félek a diagnózisoktól, gyógyszerektől és egyebektől is. Ezért évek, évtizedek óta rendesen kivizsgálatlan és kezeletlen krónikus betegségeim vannak, például orr-gégészeti nyavalya illetve a reflux, ami miatt már ijesztettek rám, hogy jó kis nyelőcsőrákot lehet kapni...


Viszont az internetes öndiagnosztizálással vigyázni kell.


Tavasszal először szabályosan gyűrött lett a bal tenyerem bőre, öregesnek nézett ki, majd pár hétre rá foltokban sárga lett, keményedett és hámlott. Mit találtam az interneten? Autoimmun betegség vagy rák. Most komolyan!!

Körömvirág kenőcs rendbehozta, mire bőrgyógyászhoz kerültem - a seborrheával, amivel szintén 5 (!) évig nem mertem orvoshoz menni. Persze tavasszal arról is különböző durva autoimmun betegségeket olvastam össze illetve rákmegelőző állapot. Mondjuk a seborrhea autoimmun, de nem durva. Ha kezeletlen, akkor durva, mert - bocsánat - széjjelvakarja az ember a foltot, sebesedik minden, de könnyen kezelhető és nem veszélyes, pl. nincsenek izületet is érintő részei.

Magas lett a kalciumszint a véremben. Mit találtam az interneten? Ilyen rák, olyan rák. HALÁL KOMOLYAN!! Nem viccelek, nem az van, hogy csak ezt szúrtam ki pánikomban - tényleg rákkal riogattak az oldalak.


Ugyanakkor egy mezsgyén kell egyensúlyozni...


Az emberi szervezet működése érdekes, érdeklődési körnek sem utolsó. Muszáj olvasgatni a neten, hogy tudd, hogyan kell egészségesen élni, pláne, ha krónikus betegséged is van.

Viszont az öndiagnosztizálás igenis veszélyes és mindenre azt írják, hogy rák, esetleg azt IS, hogy autoimmun betegség.



29N

2021. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4


Mit lehet tenni ellene? - Nem tudom.


Talán pont, hogy az segít, hogyha tüneted van, orvoshoz mész. Esetleg valami gyorsan kipróbálsz otthon, de ha nem javul, orvos.


Illetve nekem segített valamelyest, hogy megoldáscentrikusabban állok hozzá.


Amikor anno a garatommal kapcsolatos dolgokat és a refluxot vizsgálgatták (de nem alaposan és rögtön gyógyszercentrikusan), akkor tini voltam és "mindmeghalunk" módon álltam hozzá.

Most is "mindenmaghalunk" módon állok hozzá, de sokkal inkább bennem van, hogy "na és mit lehet tenni?". Próbálok minél egészségesebben élni, tartani a diétát - hellyel-közzel megy is.

2021. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Helló, én is hipochonder vagyok már lassan 3 éve :/ Sajnos eddig még én sem találtam rá megoldást, még mindig nagyon felnagyítom az apróbb tüneteket...
2021. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!