Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem találni Budapesten...

Miért nem találni Budapesten olyan kaliberű pszichológust, mint Jordan Peterson?

Figyelt kérdés

Már sok pszichológusnál jártam. Az a tapasztalatom, hogy sokkal értetlenebbek, mint ahogy én elvárnám egy olyan embertől, akinek ez a szakmája. Nem érzem azt, hogy alaposan ki lennék vizsgálva, nincs semmi számszerűsítve. Nincs meg az, hogy menjünk végig kronológiailag a problémához vezető eseményeken, jelöljük ki, hogy pontosan mikor mi történt, aztán nézzük meg, hogy hogy néz ki egy tipikus gondolkodási séma, ami szenvedést okoz, vizsgáljuk meg, milyen szituációkban jön ez elő, nézzük meg, reális-e, ahogyan én azt értékelem. Én úgy gondolom, hogy át kéne programozni a gondolataimat, és ahhoz meg kéne értenem, hogy hogyan működöm, és ebben kéne hathatós segítség. Magyarán kb. azt várnám el, hogy a terapeuta kb. olyan módszerességgel dolgozzon, mint egy mérnök.


Ehelyett azt látom, hogy mozaikdarabokat nézegetünk, gőzük nincs, hol kéne elkezdeni, lényegtelen dolgokon piszmogunk. Már nem tudom, hányadik pszichológust "fogyasztottam", mire egyáltalán diagnózist kaptam, amiről addig fogalmam sem volt. És ezért kérnek el óránként 10 ezreket. Velem van a baj, hogy ezt felháborítónak érzem? Csak mert visszatekintve én azt látom, hogy kb. semmit se segített egy pszichológus se. Aminek jó hatása volt, az az volt, hogy elmentem Tündérhegyre, a diagnózisom is onnan van, meg bizonyos önsegítő könyvekkel, videókkal, meg saját belátásokkal haladtam, de szakembereknél csak morzsákat tudtam hasznosítani abból, amit tőlük hallottam.


2021. okt. 30. 19:50
 1/8 crudy ***** válasza:
100%

Te elmentél egy pszichológushoz egy konkrét elképzeléssel, hogy mit hogy kéne de ez nem így történt. A konklúzió nálad az, hogy nem jók a szakemberek. Ha elmész egy mérnökhöz aki precízen dolgozik akkor neki is elmondanád hogy csinálja a munkáját? Én épp mérnök vagyok és ugyan ez játszódott le a héten a kollégám és köztem. Kell terveznem egy szerszámot, ugy nézzen ki hogy.. Úgy működjön hogy.. olyan anyagból legyen hogy... A válaszom jogos volt, akkor én minek kellek ide?


Esetleg hagyd, hogy a pszichológus végezze a munkáját és ne ellenkezz, mert akkor valóban nem lesz értelme.


Azt ne is várd, hogy számszerűsítve legyen minden mert míg a műszaki egy egzakt, materialista ág, pszichológia viszont egészen más.


Ha voltál többnél is, sőt fogyasztod őket és nincs előrelépés, akkor nem neked kell kitalálnod, hogy a közös az, hogy nem értenek hozzá, hanem észre venned, hogy te vagy a közös mindegyikben. Elmész 10 pszichológushoz és egyikkel se jó akkor veled van gond és nem a másik 10emberrel.

2021. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Kell terveznem egy szerszámot, ugy nézzen ki hogy.. Úgy működjön hogy.. olyan anyagból legyen hogy... A válaszom jogos volt, akkor én minek kellek ide?"


Azért, hogy legyártsd. Nem értem, hol itt az ellentmondás. Én pl. a nyelvekhez értek. Ha te elmondod nekem, hogy pontosan mit szeretnél, hogy lefordítsak németre, akkor én lefordítom neked németre. Neked megvan az elképzelésed, de nincs hozzá meg a tudásod, az van nekem. Pszichológusnál ugyanez.


De megfordítom a kérdést: ha annyira jól végzik a munkájukat, akkor miért nem derült ki kb. 10 év alatt egy terapeutánál sem, hogy borderline zavarom van? Egy kib*szott terapeuta sem említette soha. Egyetlen egy volt, aki azt mondta, hogy adott állapotomban ő nem tud rajtam segíteni, és továbbküldött máshoz.

2021. okt. 30. 20:38
 3/8 crudy ***** válasza:

Ezt tapasztalatból tudom, hogy ha elenállsz egy pszichológusnál akkor megmérgezed az üléseket.


Ha én lefordítok magamtól valamit németre de szerinted nem úgy van és én akadékoskodok pedig nem is tudok németül, akkor jogosan mondod, hogy ezt nem kéne.


Egyébként borderline zavar megállapításához inkább pszichiáter lenne alkalmas. Pszichológusnak valóban tovább küldenie kell hozzá.

2021. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pszichiáternél jártam és NEM állapította meg a bordit. Tündérhegyre kellett mennem, nem tudom, hány év után, hogy kapjak egy normális diagnózist. Az az érzésem, hogy ebben az országban senki nem végzi el a házi feladatát.
2021. nov. 1. 15:53
 5/8 crudy ***** válasza:
Ebben én nem lennék egészen biztos. Azt nem tudom vitatni, hogy sok a rossz szakember, mert nem tudom. Én voltam jó pszichológusnál, nagyon szerettem, eredményesek voltak az üléseink. Ha még is így van és a többség csapnivaló azt nem feltétlen a pszichológusokon kell elverni. A tanárok alkalmatlansága is a rossz oktatásra és az alacsony fizetésekre lehet visszavezetni.
2021. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jártál nagyon sok pszichológusnál?

Egyik sem tudja, hogyan kezeljen?

Cserélgeted őket, mint a zoknit?


Tudom 1 éve létezik a kérdés. Nem tudom, hogy sikerült-e azóta meglelned a válaszokat amire vágysz.., de a gyakori pszichológusváltás, az, hogy te jobban tudod, hogy mit és hogyan kéne..

Barátom, ha a pszichológusaidnak mesélted, hogy többüknél is megfordultál, egyik sem tudott rajtad segíteni, akkor egyik sem hajtott téged el messzire?


Pszichopata vagy. Legelső vészvillogó ez egy pszichológus számára.

2022. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Remélem, nem haragszol meg, ha nem veszek komolyan egy olyan választ, ami ennyi információból azt szűri le, hogy én "pszichopata vagyok". Nem vagyok egyébként, van diagnózisom, közöm nincs a pszichopátiához. Dobálózol itt fogalmakkal, amikről azt se tudod, mit jelentenek.
2022. nov. 21. 22:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, túl sok itt a sérült ember. Teljesen jó a hozzáállásod a dolgokhoz, a pszichológusok 70%a kuka, nincs személyiségük.

Amúgy Tünderhegyen imádják osztogatni a borderline diagnózist, de valóban így van, akkor csak pontos mérnöki munkával lehet segíteni. Mi a helyzet azóta?

2023. febr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!