Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az elemi bűntudat...

Mit kezdjek az elemi bűntudat érzésével?

Figyelt kérdés

Bűntudatom van azért, amilyen vagyok. Energiahiányos, motiválatlan, beletörődő, céltalan. Olyan szerettem volna lenni, mint a szüleim, követtem is a példájukat, megtanultam 3 idegennyelven, elvégeztem egy gazdasági alapképzést, tehát nem az eszemmel van a baj.


De ahogy hallom, hogy ők az én koromban már mennyi mindent letettek az asztalra úgy, hogy sokkal kevesebbet kaptak otthonról, mint én, ég a pofám. De nem tudom megnevezni a pontot, hogy hol hibáztam. Nem játszottam el az időmet videójátékokkal, nem lettem füves művész forma (pedig az életvitelem, motivációm szintje erre engedne következtetni egy külső szemlélőt), nem “égtem ki” a sok impulzustól, egyszerűen ilyen vagyok, mióta az eszemet tudom. Ha mondták, hogy most valamit tanuljak meg, én szó nélkül megtanultam. Ha mondták, hogy menjek egyetemre, azt is megtettem. Rengeteg motivációs illetve produktivitással kapcsolatos könyvet olvastam, hátha, de egész egyszerűen semmilyen haladást nem tudtam elérni.


Alacsony lángon égek, és csodálattal nézem, ha olyan embert látok, aki tele van energiával, tudja, mit akar, tudja merre tart és aktívan foglalkozik valamivel.


Az egyetlen amivel most lelkötöm magam az az orosz tanulás, c1-es vizsgára készülök. Ezt szeretem, de mivel se diplomáciai kapcsolataim nincsenek, se energetikai mérnök nem vagyok, az orosz tudásommal semmit sem fogok érni. Tényleg ez most csak arra jó, hogy ne kattanjak be a semmittevéstől.


Van itt olyan, aki szintén attól szenved, hogy nincs energiája semmihez?

Nem gondolom magamat lustának, mert mindig minden feladatot, amit rám bíztak, megcsináltam maradéktalanul és nem is halogattam. De egy 8 órás munkától fóbiám van. Tudom, hogy egyetemen is az utolsó órákon már alig bírtam figyelni, mert annyira fáradt voltam, hiába aludtam eleget.


24

f



2021. okt. 31. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
"De egy 8 órás munkától fóbiám van." He? Hagyd abba a nyavalygást és értelmetlen dolgok tanulása helyett menj el dolgozni.
2021. okt. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nincs lendületed, mert nem a magad útját járod. A szüleidnek akarsz megfelelni, mindig jó és engedelmes voltál. Az jó, amit eddig elértél, hasznodra válik minden tudásod. Az oroszt szereted. Mit szeretsz még? Mi érdekel TÉGED?
2021. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen beszélsz 3 nyelvet, megvan az alapképzésed, szerintem egyáltalán nem haladsz szörnyen rosszul az élettel. Már csak arra kellene rájönnöd, milyen munka feküdne neked igazán. Sok lehetőség van a 8 órás robotoláson kívül is.
2021. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!