Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esélyem hogy rendbe jövök?

Van esélyem hogy rendbe jövök?

Figyelt kérdés
25 éves férfi vagyok, és kényszergondolatok törtek rám már vagy 3 hete pl: hogy bántom az egyik családtagomat vagy annak a családját! Be is jöttem a rehabilitációra jelenleg bent fekszem már 2 hete de nem érzek javulást! Ezek ilyen gyilkos gondolatok amiktől nem tudok szabadulni, folyton ez jár a fejembe hogy veszélyes vagyok másra! vagy a testvéremre! Egyszerűen nem tudom mit tegyek mert úgy érzem megbolondulok! A kezelő orvosom is csak annyit mondott hogy depresszió okozhatja de még azt sem tudom mikor engednek ki innen a pschiiátriáról! Kérem aki járt már így vagy hasonló helyzetben és talált megoldást az segítsen! Köszönöm! Van bennem ön kontroll de félek hogy ezek a gondolatok tetté válnak! Egyszerűen nagyon rossz így létezni! Köszönöm aki ír esetleg tanácsot ad vagy járt már így és rendbe jött!

2021. nov. 3. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy segítséget kértél és hogy magad is szeretnél megoldást! :) Ilyenkor a legfontosabb visszafelé elindulni: mitől jött elő újra? Mi váltotta ki ezeket az érzéseket? Beszélgetés? Az értékrendeddel ellentétes válasz vagy valamilyen számodra kellemetlen kényszerhelyzetbe kerültél általuk vagy más miatt? Kaptál korábban gyógyszert, amit hirtelen tettél le?

Ezek a kérdések talán segíthetnek..

Biztosan rájuk irányul ez a belső harag? Nem más miatt érzed? Tett valaki a környezetedben ellened/neked kellemetlen vagy rossz dolgot? Van olyan problémád, amit nem sikerült megoldani és feszít, foglalkoztat, esetleg félre tetted (elnyomtad)?

2021. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Van esélyed a gyógyulásra. Sőt biztosan megfogsz gyógyulni. Ehez idő kell és türelem. Ez nem fog egyik percről a másikra elmúlni,lègy türelmes. Addig foglald el magad tereld a gondolataidat. Pl: olvass könyvet,halgass zenét, beszélges a család tagjaiddal, fejts rejvènyt, stb. Vagy akár keress fel egy pszichológust. Lènyeg hogy meg fog oldódni. Pánikra semmi ok
2021. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak gondolat, akkor hogy mehetne át tettekbe? Értem a logikát, de te irányítod a tested, és ahhoz hogy megölj valakit, egy egész cselekménysorozatra van szükség. Nem lebeszélni akarlak a terápiáról, csak tényleg érdekel a logika mögötte.
2021. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom megijedt, hogy mi van, ha tettbe fordul át. Szerintem nagyon jól tette, hogy bement még időben! Jót tesz, ha tud valakivel ott beszélni az életéről. Mondjuk ismerve a színvonalat, ha ma azt mondaná, hogy elmúlt, simán kiengednék.. :( nem mindenhol szánnak időt rá, adnak ideiglenesen gyógyszert majd mikor elfogy, sokszor ugyanolyan vagy erősebb tüneteket okoz a függőség mint az alapbetegség. Most és később is jó lenne pszichológushoz járnod!
2021. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!