Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha korábban a súlyos depresszi...

Ha korábban a súlyos depresszió tüneteit produkáltam, és most már stabilan, régebb óta teljesen jól vagyok, de antidepresszánsokat szedek, akkor minek számítok? Tünetmentes depressziósnak?

Figyelt kérdés

2018. nov. 16. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi váltotta ki a depressziót. Ha endogén, akkor bármikor kiújulhat. Ha reaktív, akkor lehet, hogy nem jön elő többet.
2018. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem igen. Ha gyógyszer mellett pszichoterápiával megoldódna a depresszió oka, akkor abbahagyhatnád a gyógyszert és gyógyult depis lennél.
2018. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gyógyszerfüggőnek számítasz.
2018. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ. Ha a gyógyszer nélkül ugyanott tartanál, akkor a "diagnózis" is ugyanaz. Ebben az esetben továbbra is depressziósnak számítasz.


Ne feledd, ha a kutya odaalkot a szőnyegre, te ráteszel pár papírt, hogy ne lásd, attól még érzik és ott van. Hiába takartad le, az attól még kutyaalkotásnak számít.


Csak akkor lenne más a diagnózis, hogyha önmagad is jó közérzettel rendelkezel, nem csak segédeszközökkel.

2018. nov. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mondjuk az utolsó válaszoló párhuzamával abból a szempontból nem értek egyet, mert ez nem olyan dolog, mint mondjuk egy narkósnál, aki belövi magát napi szinten heroinnal, és hiába van egy rakás problémája minden téren, a drog elfeledteti vele, és természetellenes módon jól érzi magát, elfedi ezáltal a gondjait. A párhuzamod ebben az esetben megállná a helyét, igen.

Viszont én nem fedek el semmit. Igen, az egy dolog, hogy antidepresszánsokat szedek, de ne úgy képzeld el, hogy beveszem, aztán teljesen eltompulok, és olyan állapotba kerülök, hogy ha átmenne rajtam egy tank, azt is mosolyogva tűrném...nem, ez nincs így. A gyógyszereim mellett kialakítottam egy nagyon rendezett életvitelt. Egészségesen kajálok, sportolok, eleget alszom, jól osztom be az időmet, és tudatosan olyan emberekkel veszem körül magam, akikkel konstruktív hatással vagyunk egymásra. És a gyógyszer ebben segít, azonban az, hogy ilyen életet élek, a saját akaratomnak és hozzáállásomnak is nagyban köszönhető. Az antidepi segít abban, hogy képes legyek aludni, és ne legyek étvágytalan, de nem osztja be helyettem az időmet, nem rendezi a kapcsolataimat, és nem csinálja meg helyettem a kötelezettségeimet. Tehát amit tudtam, megtettem, ez nem szimpla elfedés. Gyógyszer mellett is heverhetne romokban az életem, legfeljebb nem lennék képes olyan érzelmi állapotba kerülni, hogy ez engem elkeserítsen. De az életem rendben van, és emiatt is vagyok jól.

Mondjuk logikus, amit írtok. Ha egy skizofrén antipszichotikumok mellett nem hallucinál, attól még skizofrén marad, ebben igazatok van.

2018. nov. 19. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!