Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A téli depresszió ellen mit...

A téli depresszió ellen mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Tipikus nyári gyerek vagyok, imádom a napsütést, a programokat, kimozdulást, a fényt. Nyáron élek.


Télen viszont teljesen depressziós vagyok. Nap közben is onnantól kezdve, hogy már sötét van (délután 4) olyan kedvetlen és kiüresedett leszek. Nem szeretem a hideget, a sok betegséget. Ez a sok sötét meg úgy eleve a téli-őszi hónapok komor és fénytelen hangulata teljesen depresszióssá tesz. Nincs kedvem dolgozni, tanulni (pedig amúgy mind a munkám, mind az egyetem érdekel és néha olyan lelkes tudok lenni, hogy hihetetlen), a hobbim sem érdekel, a barátaim sem, semmi. Ugyanakkor magánéletileg megnő az igényem a párom törődésére, amiből szinten további konfliktusok vannak, mert olykor tudok fullasztó is lenni ilyenkor.

Mit tegyek, hogy ez a téli depresszió elmúljon?



2021. nov. 8. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Sportolj, járj ki a zöldbe hétvégén, mikor süt a nap feltöltődni a hétre, járj társaságba társasjátékozni, kártyázni. Egyéb csoportos tevékenység, ha a járvány engedi, pl tánc, színjátszókör, nyelvtanulás. Ha szereted az állatokat, az is örömet szerez. Amikor sötét van, olvass izgalmas könyveket, nézz vidám filmeket.
2021. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Menj el korcsolyázni. Egyszerű de nagyszerű. Főleg ha karácsonyi fényekkel ki is van világítva a pálya.
2021. nov. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
El kell utazni olyan helyre ahol nincs tél.Mondjuk Afrikába.
2021. nov. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyári depresszióm van. Annak ellenére, hogy élvezem a Balatont vagy a tengert, az utazást, a nyári éjszakákat, mégis télen vagyok jól. Nyáron kénytelen vagyok lefoglalni magam, újranézem a kedvenc sorozataimat, megújítom az edzőterem bérletemet, elkezdek valamilyen regényt olvasni. Próbáld ki te is ezt.

Egyébként én már megkaptam, hogy csak találgatok, de ez egy létező jelenség, amit úgy hívnak, hogy szezonális depresszió, csak valakinél nyáron, valakinél pedig télen jön elő.

Kitartást!

2021. nov. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szoli- tudom nem egészséges, de ne is 20percekkel és naponta kezdd. mondjuk heti egy 10p. és ne legyél tőle függő. ha ennyire le vagy hangolva a napfény hiányától talán ez segít. de ha világos bőrű és szeplős vagy akkor nem ajánlom. plusz amit a többiek is írtak, testmozgás, kisállatok. én is nyári depresszióval küzdök, ami pont az ellentetje, ahogy az utolsó kommentelő írta. én imádom, h nem süt végre a nap és nem fövök meg 40fokba. én ilyenkor élek , de megértem akik fordítva vannak vele. a szerotonin szint leesik, ezt kell emelni depresszió esetén. télen igenis mozdulj ki, kaja szünetbe gubbasz ki 10percet ha teheted. én még a D vitamint pluszba ajánlom, meg alapba egy zöldségben, gyümölcsökben teli étrendet. ilyenkor is lehet sok szép emléket szerezni, én is így szoktam meg a nyarat, elfogadtam ez az élet körforgása és szeretem, hogy ilyen helyen élek, hogy négy évszak van. apró örömöket keress, ha álmosodsz délután akkor egy kellemes zöldtea segíthet, vagy egy forró csoki. azért sok minden nagyon hangulatos ilyenkor ősszel és télen is, találd meg neked mik tetszenek. ja és ha teheted sárgára fesd a szobádat, az kicsit becsapja az ember agyát, mintha fényesebb lenne a szobád. színterápia ez is.
2021. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szedj B vitamin kompleyet, magnéziumot, C- és D vitamint. Amikor szebb az idő, süt a nap igyekezz minél többet kint lenni.
2021. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!