Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség, amikor...

Milyen betegség, amikor stresszel a Messenger használat? Bővebben:

Figyelt kérdés

Borzalmasan ideges vagyok, hogy bármikor üzeneteket kaphatok és előbb-utóbb válaszolnom kell rá. Ez nekem sok, hogy többen, vagy többször írhatnak nekem egy nap. Van, hogy kikapcsolom napokra, hogy nyugalomba lehessek, de a munka miatt muszáj ránézni és már nem bírom tovább. Nem értem mások, hogy tudnak egész nap a mobilon lógni és még kedvelik is és igényük is van rá. Nekem miért nem megy?

A leghasználhatóbb számomra az email, mert azt nagy ritkán megnézem, amikor lelkileg úgy érzem képes vagyok megválaszolni néhány üzenetet.

Az ismerkedés is nehezen megy emiatt, mert ha épp kialakulna kapcsolat elvárja a másik az online csevejt, én pedig szorongok az online kommunikációtó folyamatosságától.

Ha valakivel ritkán beszélek videochaten azzal rendben vagyok. Viszont úgy érzem megőrülök, ha gyakran kell az üzenetekre néznem és válaszolnom kell rá és soha nem ér véget. Egész napra hatalmas feszültséget okoz bennem. Letelepíteném a Messengert, hogy megnyugodjak, de azzal még jobban kiközösíteném magam.


2021. nov. 9. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Ez nem betegség. Önbizalomhiány.
2021. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Úgy értem a folyamatos információáramlás ami kikészít. Túl sok, hogy befogadjam. Azért is írtam, hogy hívás vagy videó formában lazán eltudok beszélgetni. De egyszerűen beleőrülök, hogy jön a Messengeren a folyamatos üzenet.
2021. nov. 9. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Ööö...meszendzseritisz?
2021. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, de engem lefárasztott, hogy állandóan magamon érzem a kényszert, ha kapok egy üzenetet, hogy arra akkor AZONNALi választ vár a másik és nekem azonnal kéne válaszolnom. Erre nem vagyok képes.

SZerintem ez tök normális. Korábban, amikor hazaértünk melóból, az otthon az otthon volt. Nyugi volt, nem jött senki váratlanul, ez meg nekem ilyen "állandó váratlan vendég" dolog, mintha soha nem lenne nyugtom, nem tudnék pszichésen, lelkileg pihenni, mert mindig van valaki, aki interaktálni akar velem. Nekem az a megoldásom, hogy kikapcsoltam telefonon, hogy feldobálgassa az üzeneteket, nem is pittyeg, attól amúgy is agyvérzést kapok :D

29F

2021. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Illetve többet telefonálok, hasznosabb, emberibb és akkor van vége, amikor elköszönünk egymástól. :D
2021. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4: Nálam is hasonló. Pontosan amiatt vagyok feszült, hogy "sosincs nyugtom" tőle, ez a problémám. Nem tudok megpihenni, mert mindig jöhet az üzenet. A hangot alapból lekapcsoltam, hogy ne halljam a pittyegést.
2021. nov. 9. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg olyan kontrollálhatatlan ez. Én nagyon szeretem azt, hogy most egyedül élek, ha munka után bezárom itthon az ajtót, akkor nyugtom van, max akkor jön valaki, ha megbeszéltük előre. Messengeren csak annak válaszolok, akinek akarok, ha valakivel nincs kedvem beszélgetni, akkor nem válaszolok, max másnap vagy pár nap múlva. Ha nagyon fontos lenne, fel tudna hívni. Ezek nem SOS dolgok sosem, amit messengeren írnak.

Ami még sokat segített, hogy nem teszek semmi rosszat igazából ezzel, hogy nem reagálok azonnal, miután észrevettem az üzenetet.

2021. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az idegesít fel ha felhív valaki. Bennem ilyen türelmetlen érzést kelt, hogy azonnal akarnak valamit, sokszor fel sem veszem. Sokkal inkább írásban szeretem ha kommunikálnak velem (ha már muszáj).

Amúgy emiatt nem vállaltam olyan munkát ahol váratlanul vagy rendszeresen becsöröghet a telefon.

2021. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Szóval szerintem csak nem jó helyen dolgozol.
2021. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem betegség; te tökre értem, mire gondolsz. nekem nincs ilyen problémám, de át tudom érezni, nagyon empatikus vagyok.
2021. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!