Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Xanax szedése hosszútávon...

A Xanax szedése hosszútávon milyen fizikai elváltozásokat, betegségeket okozhat?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban megváltoztatja az agy és az idegrendszer működését, konkrétabban legyengíti, lebutítja, majd el is pusztítja a gamma-amino vajsav (GABA) receptorokat. Mivel mindent az agy irányít, kb bármit okozhat, hormonális, szív, memória, kognitív képességek, egyensúly, stb problémákat. A neten fent van a benzodiazepinek elvonási tüneteinek listája...szép hosszú lista, ebből lehet csemegézni. Bizonyos tünetek évekig, vagy akár örökre is megmaradnak, ami már bőven kimeríti a betegség fogalmát. Nyilván nem 2 szem xanax okoz ilyesmit, de vki minél tovább és/vagy minél többet szed, annál valószínűbb, hogy nem ússza meg.
2021. nov. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Okozhat gondot, de csak nagyon hosszútávon. Ha komoly fizikai elváltozasokat okozna nem engednék gyógyszerként használni. Az orvosod aki felirta tudja meddig elég.


Az engedélyezett cuccoknál a pszichés függés jóval veszély mint a fizikai elváltozás.

2021. nov. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, főleg a kettes szemszöge az, ami érdekel/érdekelt.
2021. nov. 15. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A személyes történetem. Én Borderline vagyok - hat éven keresztül szedtem rivotrilt. Féltem is tőle, hogy mi lesz ha le kell tennem. Aztán eljött az idő, és egy hónap alatt letettem minden gond nélkül. Az egyetlen negativum az volt hogy feljött pár kiló. De a következő évben azt is leadtam. Én ugy érzem ezek után, hogy egy kicsit túl van dimenzionálva ez a függőség dolog.
2021. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig le tudtam állni jobb időszakokban. Amikor kellett (pl alváshoz, új munkahelyen), újra szedtem.


Sosem éreztem sóvárgást. Fizikailag voltam rosszul (pl izomgörcs, izületi fájdalom, hőemelkedés, remegés, izzadás stb)


Nem pusztítja el a GABA receptorokat.


Sokan (mások) nagyon elszállnak vele. 2x1, 2x2, 3x3, végül napi 10-15 mg-ig eljutnak.

2021. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik elmúlt pár hét alatt.


5/5 vagyok.

2021. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat "sorstársak" !


Én 10 éve szedek napi 3 x 0,5mg-ot, most vagyok 29F


Utóbbi időben kezdett el érdekelni, hogy esetleg szervi gondokat okozhat-e, pl máj vagy egyéb komolyabb szervi gondok? De ennyi erővel egy altató vagy vérnyomáscsökkentő sem gyógyfű... Viszont a külföldi tanulmányok nem valami biztatóak a benzo hosszútávú hatásaival, amit ki tudtam ezekből az angol szakoldalakból hámozni...


A kognitív hatásaival nagyon is tisztában vagyok... Magamon veszem észre. A memóriám olyan mint egy darab sz**r. Még a 30-at se töltöttem be. Példát mondjak, egy idegen nyelvet alig bírok megtanulni több éve, mert a memóriám annyit romlott, hogy köszönőviszonyban sincs azzal, amilyen volt. Vagy van, hogy elfelejtem miért mentem ki az udvarra stb. Más kérdés, hogy mi írható a középsúlyos depresszió, szorongás és stressz számlájára.


Ha most abbahagynám, nem tudom mennyi idő lenne, míg "kitisztulnék", és visszatérne-e a régi énem.


Sajnos nem tudtam kitörni még otthonról, és nem valami jó a légkör, ezért hiába csökkentem kemény munkával az adagot, a problémák miatt pár hónapig tart csak az eltökélésem, és megint ott leszek újra, ahol voltam :(

2021. nov. 16. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
A régi éned alatt mit értesz? Menóriagondon kívül milyen negatív hatása volt?
2021. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

- Volt életkedvem, ha csak a nap egyik szakaszában is, de volt. Jelenleg 0 azaz nulla 0-24h.


- Tudtam valamennyire pozitívan gondolni az életre, jelenleg úgy gondolom, a földi élet maga a pokol és csak túlélés az egész.


- Folyamatosan a siker kulcsát és a boldogságot kerestem, próbálkoztam, még ha bele is buktam szinte mindenbe, de megvolt a tűz, manapság semmi sem érdekel, és lehet már az sem hatna meg, ha elém raknák a siker kulcsát....



A kérdés csak az, mi írható a gyógyszer számlájára, és mi pedig a saját, hosszan fennálló pszichés problémákra. Az antidepresszánsok másik téma, azok semmit sem segítettek, pedig végigpróbáltam orvos segítségével a palettát....


Abban szinte majdnem biztos vagyok, ha megdupláznám a benzo adagot, valamennyire újra megjönne az életkedvem, de nem fogok belemenni ilyen játékba. Akkor inkább vegetálok.

2021. nov. 16. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!