Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-szemelyisegzavarral...

Borderline-szemelyisegzavarral dolgozhat valaki,mint napközis nevelö??

Figyelt kérdés
Papirja is van a betegsegröl. Nem tilos ez?

2021. nov. 15. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk volt borderline tanárnőnk, borzalmas volt, folyton ordítva jött be órára, minden ok nélkül az órák első felében csak alázott, szidott minket, és az évekkel ez egyre csak romlott. Borderline embernek nem kéne gyerekek közt dolgoznia, mert nem bírja fékezni magát.
2021. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudhatod, hogy hogyan képes kezelni a betegségét. Ne bélyegezzük meg kollektiven a pszichés zavarral élő embereket.


Én is borderline vagyok. 12 éve tanítok középiskolában, soha nem volt gond - sőt a tanítványaim kimondottan kedvelnek...


Meg kell nézni hogy képes-e kezelni a problémáját vagy nem. Ha nem akkor persze lépni kell, de pusztán előítéletek alapján ne döntsünk...

2021. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
A mi tanárnők is azt HITTE, hogy mindent jól csinál, és mi imádjuk.
2021. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
#3 nem igazán szép dolog ilyet mondani, nem hiszem hogy ismered az összes borderline embert. Van aki jobban van aki kevésvé tud megbirkózni az ilyesmivel, az általánosítás meg sosem jó. Egyébként nem tilos, de nyilván ha félnek tőle vagy ordibál a gyerekekkel valaki és a szülők szóváteszik ki fogják rúgni normális intézményben.
2021. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

#3 Nos vannak kollegáim, barátaim, és ott vannak a szülők is. Innen az ember kap visszajelzéseket.


Ráadasul az iskolánkban működik egy anonim teszt rendszer, ahol a gyerekeknek van módja név nélkül értékelnie a tanárokat.


Láthatod, hogy nem beszéltem a levegőbe...

2021. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek senkit megserteni,ezert is alt. a kerdes. De akiröl a kerdes szol,a kollegakat mar sorra leüvöltötte,majd masnap elnezest kert. Es büszken ujsagolta,hogy erröl meg lett a papirja,igy öt nem lehet kirugni. Azt meg nem hallottam en szemelyesen,hogy a gyerekekkel ordibalt volna,de velünk ilyen,mit varhatunk... es szeretnem tudni,van-e erre törveny...
2021. nov. 15. 19:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy ezért ne lehetne kirugni, mármint ha semmi károsat nem csinálna és emiatt rúgnák ki lehet lenne valami gond vele. De ha tiszteletlen a kollegaival, rossz vele együtt dolgozni szerintem szinte egyértelmű, hogy ki kéne rúgni.
2021. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor vegyük ki szerintem a borderline személyiségzvart a képből. Nekem is az van, és mellette a bipoláris zavar enyhébb tüneteivel is együtt kell élnem. Ez a magánéletemben nem egyszerű, a páromnak lenni baromi nehéz lehet, sokszor magam sem tudom elviselni.

Egy diagnózis mögé viszont nem lehet elbújni. Munkahelyen nem viselkedünk így, egy-két alkalom nagyon ritkán sok emberrel megesik. Amit leírsz az viszont összeférhetetlenség.


Rólam semmit sem tudnak ilyen téren. Emberekkel dolgozok. 10 év alatt nem volt konfliktusom senkivel. Ha nem vagyok formában akkor is lenyomok egy napot rutinból. Magas pozícióban. Ott tudom fékezni magam. Magánéletben nem. Nem egy külön mentális betegeknek kialakított munkahelyen dolgozok, így a munkatársaimnak nem kötelessége törődni, a pszichés betegségeimmel.

2021. nov. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat.Igy batrabban allok/allunk az iskolaigazgato ele a problemaval.
2021. nov. 16. 07:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan borderlinet, aki orvos, es olyat is, aki mar negyedszerre van bortonben iskolai vegzettseg nelkul. Nem betegseg, hanem ember fuggo.
2021. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!