Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-szemelyisegzavarral...

Borderline-szemelyisegzavarral dolgozhat valaki,mint napközis nevelö??

Figyelt kérdés
Papirja is van a betegsegröl. Nem tilos ez?

2021. nov. 15. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen rám sem jellemző a konfrontálódás. Nincs ott indulatkezelési problémám. Épp most tanulom pszichoterápián, hogy hogyan állhatnék ki jobban az érdekeimért, merjem jelezni, ha nekem valami nem ok, meg tudjam húzni a határaimat stb.

Border és bipol.

Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma azonos diagú ember.

2021. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha képes magát kontrollálni, akkor miért is lenne gond a diagnózis önmagában?

Ha viszont a viselkedése problémás, akkor persze lépni kell, hogy így nem lehet együtt dolgozni vele, illetve gyerekekkel szemben nem veszíthet kontrollt nyilván.

Bár én papíron egészséges embert is eltakarítanék a francba, ha ilyen környezetben dolgozik és nem tud viselkedni, csak sajnos nem divat beleállni "egészséges" emberekbe így.

Ha nem lenne diagnózisa, akkor mernél egyáltalán fellépni, hogy nem odavaló? Egyébként én terápiára kötelezném, meg szedje szépen a gyógyszereit, ha gyerekek között akar dolgozni.

2021. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Borderline zavarra, ennek BNO kódjára nem írható fel gyógyszer.

Ha a talaján kialakul más betegség (pl szorongás), azt kell diagnosztizálni mellette és arra lehet felírni.

Amíg a bipolt nálam nem ismerték fel (a kevert fázist bordeeline zavar tünetének vélték), nem kaphattam gyógyszert.

Így 2 évig a bipol zavart sem kezelték...végül annyira felerősödött, hogy már nekem is gyanús volt, hogy ez nem lehet border tünete.

2021. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
12/13 ha nem lenne beteg meg egyszerübben jeleztük volna,hogy nem tudunk vele dolgozni.. igy,mivel ö ezzel takarozott,es rendszerint hangoztatta,hogy ezzel a papirral a kezeben,ö vedelmet kap es nem lehet kirugni,ezert voltunk kisse batortalanok. De mivel ez a helyzet lassan rendszeres,igy ma van idöpontunk az igazgatonal. Tegnap ismet alkotott a kedves,es leordibalt egy kolleganöt.. kibirhatatlan,összeferhetetlen.. megegyszer köszi,hogy segitettetek
2021. nov. 17. 08:23
 15/17 A kérdező kommentje:
12/14 akinek a valasz ment,bocs az elirasert
2021. nov. 17. 08:24
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi lett az eredménye?


Semmi ilyesmivel nem lehet takarózni. Pont fordítva, alkalmatlannak lehet nyilvánítani valakit.

Pont ezért nem kell ilyen papírokat mutogatni. Rengeteg nárcisztikus, borderline, depressziós ember dolgozik köztünk. Vezetők között pedig sok az antiszociális ember.

2021. nov. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Elbeszelgetes volt,es kapott meg egy eselyt..en biztos nem adtam volna,de sajnos nem en döntök.. kivancsi vagyok meddig fog müködni a dolog.. bar kivanom magunknak,hogy össze tudja magat szedni.. (jelzem az igazgato ur elött nem lobogtatta a papirjat)
2021. nov. 18. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!