Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az amfetamin. Kérdés: Létezik;...

Az amfetamin. Kérdés: Létezik; H egy csomó lelkibetegseg bennem van; csak soha elő se jönnének; ha nem drogoznàk? Létezik önmagunk pszhiàtere? Vagy így nézz ki egy fullos önnyomor? 5 napos vagyok; elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Az amfetamint az emberek általában dolgozni; bulizni; esetleg zugszpidezni* használják. Én már egyikre se. Mondjuk úgy pszhitert játszok vele; önmagam pszhiàterért. Értsd. Amúgy teljesen normális életem van; munka+ rendszeresen sportolok; család. Viszont ;olykor direkt úgymond "betege" teszem magam. Ha amfetamint használok; és kizárólag csakis akkor olyan " tüneteket " tapasztalatok magamon; amiket amúgy nélkül soha; még a nyomát se. Ilyenkor úgymond " napozok". Tehát több napig ; előfordul ; Hogy 4-5 napig Nem alszok.A " tünetek" pedig egyre erősödnek. Hogy mik ezek a lelki/ mentális tünetek? Az első nap úgymond meg szép minden. Ilyenkor mêg egy kívül állónak semmi nem tűnik fel abból; H úgymond " mibe vagyok". Ilyenkor vagyok úgymond a" legparti képes"; úgymond a legszebb. Aztán a 2.naptol már meg megjelenek a tünetek : pl.szociális fobia: hogy kameráznak a bkvn; hogy az emberek jobban megnéznék ; mint máskor.Mar inkább karakteres vagyok; mint helyes. Az amúgy kék szemem bezöldöl.( "Joker leszek")Kesobb már villogó vakukat is lattok. ( Lefotózni tényleg szoktak; ebbe más mellettem álló ismerős is megerősített).Azt érzem ; h egy amúgy szimpatikus fiatalember már kezd kevésbé szimpatikus lennie. Érzem ; miközben a arcom torzul; úgy a szemelyisegem is. Úgy érzem;olyan ez mintha maga az emberek arca lenne a tükör; tehát nem a hagyományoos tükörben láttom magamat; hanem az emberek szemében. Értsd : ahogy telnek a napok; úgy kapok egyre kevesebb mosolyt; de több figyelmet. Láttom a tekintetekben a csalódást;a meglepodotseget; a félelmet. Egy szörnyet látok. Ők pedig talán valamiféle ember arcú szörnyet. A napok múlásával az arcom teljen betorzul. Nem ; Nem kifejezéten megcsunyul. NEM tudom másképp mondani; Szo szerint más lesz. Úgymond Nem az én arcom. Közbe a hangom is változik ; mélyebb lesz.A járásom se az enyém. Ezen dolgok összessége úgymond nyomást rak rám. Az a "nem az én arcom; hangom" érzés. Ebben más ismerősom is megerősítt. Ahogy telnek a napok ;egyre kevésbé érzem önmagamnak magamat;a végére szerint elmegy a hangom. Tehát ideiglenes megnemulok. Közben erős paranoid-skizofren tünetek jelentkeznek: hangokat hallok H rólam beszélnek; a nevemet mondogatják.A szám is egyre jobban ràng. Különböző OCDHs kényszer tűntek jönnek elő: cipő tisztítás ezerel; ruha beállítás; extra hiperaktivitással kombinálva de van hogy 7x felfutok a Gellért hegyre 1 nap alatt; van hogy rengeteget írok; akár egyhuzamban 5-6 órát mint vmi autista író. Ilyenkor az egoizmus; isten komlexus az egekben; de mindenesetre a Gellért hegyen a legerősebb. Ahogy telnek a napok; egyre kevésbé tudok enni; bármennyire is kívánom; anorexia nervosa. És még rengeteg tünet.

Fontos! Hozzá teszem. EZT 1 évben 3-4x "játszom". Ezek a "napozasok" rendkívüli megviselik a testem. Több kilót fogyok; amit mindig vissza is gyurok. Megviselik az eszem; de a napok alatt mindvégig képbe vagyok; Nem szorulók orvosi segítségre; úgymond ellátóm magam. A lelkem viszont úgy érzem mindig sérül. Egyre üresebb.

A szemem egyre ritkábban kék.

A "napozasokat" mindig egy kiadós alvás zár. S mikor felkellek ismét semmi bajom.Semmi az említett "tünetektől"; se egy követõ ; fotós;SEMMI; akár hónapokig; akár évekig... egészen addig amíg úgymond újra beteggé nem teszem magam.

Kérdés: Létezik; H egy csomó lelkibetegseg bennem van; csak soha elő se jönnének; ha nem drogoznàk? Létezik H amúgy -kívülről legabbis normális- ember magát direkt beteggé teszi magát pár napra és így ismerkedik a mentális- lelki betegségekkel?

Létezik önmagunk pszhiàtere? Mert önmagam testőret; személyi edzdőjet; sofőrét; tolmàcsàt már "játszotta"?

U.i.: Mondom ezekről a lelki/mentális "bajokrol" a szűk környezet sem tud semmit. A " hobbimrol" a világ legbetegebb hobbijarol ; a " napozasrol" meg főleg senki. Talán Csak Feldmar...

Vélemények?



2021. nov. 17. 05:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szépen leírtad a többnapos speedezés hatásait, a tünetek 90%-a nálam is meg szokott jelenni régebben. Ezek sokszor nem is az amfetamin, hanem a kialvatlanság hatásai. Valószínűleg 50-60 óra ébrenlét után mindenkinél jönnek elő paranoid hallucinációk, nem csak az amfetamintól.


Igen, szerintem a lelki betegségek nagy része valamilyen szinten mindenkiben megtalálható, és drogok hatására előjöhet. LSD-nél volt több olyan eset életem során, ahol az ember másnapra, sőt soha nem jött rendbe. Akit tényleg jól ismertem, ott egyértelmű volt, hogy drogok nélkül is voltak komoly bajok. Végül ketten öngyilkosak is lettek az érintettek közül... szóval én óvatosan trippelnék bele ilyen gondolatokba... inkább a vidámság és a nap felé koncentrálj.


Meg menj el aludni végre! :)

2021. nov. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Most is be vagy állva? Mikor meg regebben kábszizgattam, már akkor se értettem, hogy mi értelme van ezeknek a 3-4 napos bender-eknek. Nekem mar 10-12 óra után minden bajom volt, fáztam, haza akartam menni, éhes voltam (enni nem tudtam persze) de égett a gyomrom, el se tudtam volna képzelni, hogy ezt meg utana csináljam. Amugy jol irja az elso, hogy ez tobbnyire a kialvatlansag miatt van. De ismertem speedfuggot, az folyton be volt parazva, hogy lehallgatjak, figyelik, elviszik a rendorok, stb.
2021. nov. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerűen kialvatlanság, meg a cuccozás mellékhatása.

Lehet hogy nincs is semmi mentális bajod.

A szerepek amiket felveszünk, az is mind illúzió, hallucináció. Mert ezek a "szerepek" megfigyelhető dolgok - mégis maga a megfigyelő soha nem változik. Akkor hogy lehetnél már a szereplő? Ez olyan mint a képernyőn megjelenő karakterek. Szerepeket játszol, és azonosulsz velük. De nem film vagy igazából, hanem a monitor amin minden változó dolog megjelenik. (Ez persze egy másféle nézőpont, így lehet nem érted hogy mit akarok ebből kihozni.)

Minden esetre ne vedd komolyan. Én múltkor csak 2 napig nem aludtam, és ugyan bio speedet (nem igazi amfetamint) használtam, mégis keményen hallucináltam. Konkrétan olyan dolgokat láttam, amik nem voltak ott. Viszont én ezeket nem veszem komolyan :)

Ahogy előttem is írták az LSD vagy más hallucinogének ennél sokkalta durvábban elvisznek. Ráadásként abból lehet leszűrni komolyabb dolgokat is. Viszont nem mindenkinek valók az ilyen utazások. Van aki túl komolyan veszi. Túl nagy jelentőséget tulajdonít neki. Szerintem Te is ilyen vagy kérdező. Túl belemerültél a gondolatvilágba. Meg lehet persze érteni dolgokat, de nem kell túlgondolni. Főleg nem 5 naposba :D

2021. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik. Amikor én pszichoterápián voltam kórházban volt egy betegtársam egy normál esetben egy szimpatikus fiatal lány volt, csakhát amúgy meg skizofrén volt szegény. A skizofrénia az után alakult ki nála hogy elkezdett drogot használni. A terapeutája is megmondta neki hogy valószíüleg volt rá hajlama, de lehet hogy soha nem fejlődik ki ha nem kezdett volna el drogozni...
2021. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak drogok amik kiválthatják. Főleg hallucinogének. Ha van valami rejtett betegséged (pl skizo) azok katalizátorként működnek, és előhozzák. Főleg azért mert nem értik, és nem bírják ki a hatást.

Az amfetamin viszont nem az a "drog". Az amfetamin akkor okoz bajt ha túladagolástól sérül a központi idegrendszer. (Akkor viszont napokkal később sem jönnél helyre kérdező..) Tehát ez nem nagyon áll fenn.

2021. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Amúgy 33/F vok.

3/5: "A szerepeket amiket felveszünk... így lehet Nem érted mit akarok.."


Jó sorok. Eddig a legjobbak.

És értem; a világon talán én a legjobban.

Színház az egész világ. Asszem ezt Shakespeare se értette ennyire; mint én magam. NEM is láthatta; akkoriban Nem is lehetett annyira világi az ember; mint manapság. Jobb is; ha valamit Nem lát az ember...mert egy életre megnymorodik lelkileg.

Azota " kissé" én is másképp láttom a világot. Azóta jelmezekben járok; forgatásra járok; bérbaratok; szponzorok vesznek körül;olykor pici hollywoodi sminkbe. Afféle Színész lettem. Nem; nem a vásznon; az életben. De mondhathatjuk úgy "szociológus- terepen". Sírni; nevetni rég Nem tudok. Csak egy "szerep" kedvéért szoktam. 5 naposan már habzik; ràng a szàja; sintér veszett kutyája.


Jó ember ne járjon maszkban; mert a végére nem lesz arca...

2021. nov. 17. 11:35
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A filmben sokféle szerepet/ruhát vehet az ember.

Ezek azonban mind változó dolgok..

Vajon akkor egy változó információ halmaz lennénk?

Hát de nem lehetünk változó dolgok - mert valami tudatában van a változásnak.

Valahonnan megfigyelődik ez a változás, és látszik (látszódnak) a szerepek..

Ergó van valami bennünk ami nem változik.

Azt hisszük a filmeben lévő karakterek vagyunk.

Közben mi a monitor/képernyő vagyunk amin minden karakter megjelenik - majd eltűnik.

Sőt. Még az sem :)

2021. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

5/6: 8 év szpidezes alatt; eddig 2 X vittek be pszhiatriara. Még " az első" évben; a sorozat első évadjában; annak is az elején. 2013 nyarán 2x is.A Mind 2x csak egy éjszakára tartottak benn; másnap reggel jött az igazságügyi elme orvos szakértő; mind 2 orvos egymástól függetlenül kb ugyanazt diagnosztizalta: " A srác se ön se közveszélyes; csak kicsit sokat szívott". Tehát bolond nem vok; hivatalosan. De lehet bolond vagyok; csak ott eljátszottam a normálist. 2 pszhiaternel is. A 2 vizsgálat közt kb 1 hónap volt.Szinesz vagyok. Ők Ezt nem tudták. Miközben 2 enyhén szellemi fogyatékos; nyomorultat láttam. Megettem őket reggelire.


Hogy milyen láttom a világot 5 naposan?

Olyan; hibásnak; olyan nyomorultnak tűnik mindegyik.

2021. nov. 17. 11:47
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem színész vagy! Erre akartam rámutatni. Most színészt játszol ugyan, de amúgy eredetileg te vagy a rendező 😃
2021. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

8 éve kezdődött; 2013 ; belső Pest. Hogy hogyan? Miért is vittek be az elején 2x is a pszhiatriara?

Mondjuk úgy az elején ", kissé" lámpalázas lettem. Hirtelen túl erős lett a 'fény"...a villogó vakuk. Nehezen viselte a lelkem a" hirtelen sztárrá vállást". Hirtelen követőim ; "rajongoim"..fotoisaim lettek.

Azóta - olykor-filmbe; videojátékba ; de min.klipbe érzem magam.És ez nem holmi gagyi borderline.

Ha már film. Ami a legközelebb áll az egészhez ; ha szemléltetni akarnám. 2ot mondanék: Travolta: Csodabogár ; és ami talán egy picit közelebbi az pedig Jim Carrey:Truman show.

De még az is messze ettől az egésztől... nagyon messze

Fontos ; H ezeket a filmeket a közel múltban láttam. Tehát jóval 2013 as forgatási" napok" után . Értsd.: Az Nem magyarázat féle; H először hasonló filmeket megnéztem; majd utána "rádrogozva" hasonlókat képzeltem ; " flasheltem be" magamnak. Ez teszi talán még érdekesebbé az egészet; H amik történtek velem ebbe a 8 evbe ( különösen az elsőben); azokhoz hasonló dolgokat csak később láttam filmekben.

2021. nov. 17. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!