Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted a pszichológus...

Szerinted a pszichológus által alkalmazott módszeren, és, hogy mennyire tartják jó szakembernek, vagy a pszichológussal való összecsiszolódáson múlik jobban egy pszichoterápia sikere?

Figyelt kérdés

#módszer #pszichológus #terápia #összellillés #terápiás szövetsége #piszochoterapeuta
2021. nov. 17. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A kölcsönös szimpátián és bizalmon múlik. Erre épül az egész terápiás kapcsolat, amitől az eredmény is várható. (Annak ehhez semmi köze, hogy mennyire tartják jó szakembernek...)
2021. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát az fontos, hogy nekem szimpatikus, és jó legyen, ne másoknak.


Mennyire fontos, hogy ő analitikus, kognitív, integratív, vagy séma terápiát használ? Vagy ezeknél is fontosabb, hogy a szimpátia legyen meg?

2021. nov. 17. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondják, hogy a terápiás kapcsolata döntő. A legtöbb terapeuta szerintem nem is egyfélét, hanem eklektikus módszereket használ. Meg nyilván a problémától is függ a módszer.
2021. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Az elsődleges a szimpátia. Lehet akármilyen jó szakember, de ha te nem találod szimpatikusnak, akkor az egész terápia kudarcra van ítélve. (Ezért szokták mondani, hogy a pszichológusok esetén nem érnek valami sokat a szakember ajánlások.)

Maga a pszichoterápiás módszer is fontos, de ezt elvileg a szakembernek kell rád "szabnia". Én ezért mentem pszichodinamikus pszichoterápiára (az analízisen alapul, de nem az) egy olyan klinikai szakpszichológushoz, akinek kognitív, sématerápiás és autogén tréning képzettsége is van. Nálam az összes módszert alkalmazza, azt veszi elő, amire épp szükség van. (1#)

2021. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az első kettő jelentősége szinte nulla. Mondhatjuk úgy, hogy az ilyen Kishercegtől ismert értékek - "amit a fölnőttek fontosnak ítélnek", pl. végzettségek, publikációk, szakmai elismertség - semmit nem számítanak, mert semmilyen függvénnyel nem jósolható belőlük, hogy milyen lesz a terapeuta kapcsolata a klienssel.

Az viszont nagyon számít.

Ezen felül ami még számít, de egyáltalán nem mérhető, az a terapeuta tapasztalata, empátiája, önreflexiója, hogy le tudja választani a terápiás munkát a saját sztorijáról.

Továbbá számít a kliens befektetett energiája, önreflexiója és alázata is, hogy ne legyenek határozott elképzelései arról, hogy mi baja van és azon hogyan kéne segíteni.

2021. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!