Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen az idegi eredetü...

Milyen az idegi eredetü szívritmuszavar ?

Figyelt kérdés
Semmi konkrét leírást nem találok róla. Ez csak extrák -ra vonatkozik , vagy lehet remegés érzés ?

#Idegi szívritmuszavar
2021. nov. 19. 15:11
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Biztosan beidegződési probléma van a háttérben. Ez mennyire súlyos nálad? Orvos mit mondott? Pacemaker lesz?
2021. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom eldönteni , félek tőle - és mintha érezném , de nem vagyok biztos benne , sok orvosnál voltam , nem találtak semmi kórosat. Alacsony pulzus miatt én vetettem fel a pacemakert , de 9- 8 orvos kapásból elvetette.
2021. nov. 23. 12:09
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az orvos ha ezt mondta akkor rendben van.
2021. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy jutott pont a pacemeker eszedbe?
2021. nov. 23. 13:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve ebben az esetben hogy kell érteni a beidegződési problémát ?
2021. nov. 23. 13:04
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gondolom a színuszcsomó nem megfelelően működik, ami a szívizomzat összehúzódásait szabályozó ingerülezkeltő központ. Külső hatások hiányában ez kb. egy másodperc utáni összehúzódást eredményez. Ezt az ütemet a plexus cardiacus gyorsítani, a bolygóideg lassítani tudja. Gondolom itt van valami gond.
2021. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem is tudom , ha a sinuscsomó érintett akkor sss - vagy sick sinus syndrome - beteg szinusz szindrómáról beszélnénk , az 1 másodperc időtartamú RR távolság normális dolog, 2 másodpercig normális. A szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszer befolyásoló hatása a sinuscsomóra nem egyenlő a ritmuszavarral!

Én az idegrendszer és a külömböző arhytmiák kapcsolatára gondoltam.

De itt én nem találok összefüggést - a vagus nervousnak nincs köze a ritmuszavarhoz-az lassítja a szívritmust

2021. nov. 23. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!