Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tartós stressztől lehet...

Tartós stressztől lehet szívritmuszavar?

Figyelt kérdés

2-15 éves korom között sok és erős stressz ért, ezenkívül keveset aludtam. 15 éves koromban szívritmuszavar jött elő, ami rohamokban azóta is gyakran jelentkezik, most 40 vagyok. Nyugalomban vagy adrenalin(stressz) hatására a pulzus jóval 200 fölé megy, ami órákig is fennmarad.


A lényegi kérdésem, hogy ezt műtéttel tudják e kezelni?



2017. okt. 1. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem szívsebéztől kérdezd meg, itt nincsenek orvosok, főleg ta.kony tizenévesek okoskadnak!
2017. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jorck ***** válasza:

Nekem is volt (van).., ilyen rohamokban szokott jönni. Hirtelen érzem hogy nagyon gyorsan kezd verni, de amúgy nem szoktam semmi mást érezni.

Aztán egy időben bedurvult valószínűsítem hogy a sok kávé, és a cigizés miatt. Ezután elmentem a házi orvoshoz, és írt fel gyógyszert (metroprolol z hexal) ami napok alatt elmúlasztotta..

Aztán szedtem ezt a gyógyszert jó pár évig.., és most ott tartok hogy abbahagytam a cigizést; kávét sem iszom már, és abbahagytam a gyógyszer szedését is egy ideje, de nem tért vissza a betegség.


Szóval a lényeg hogy lehet a háziorvos is könnyen/gyorsan tud ebben segíteni..


(Csak gondoltam erre leírom velem hogy volt, hátha segít valamit.)

További szép estét! ;)

2017. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérte orvos, vagy csak úgy érzed? Ha a mérés annyi, amennyit írsz, az orvos írt volna gyógyszert. Ha csak úgy érzed, (tehát nem valós!) inkább pánikbetegségre utalhat, ami pszichoterápiával jól gyógyítható.

A szív nem vicc, orvosra bízd a diagnózist.

2017. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!