Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bénulásos lámpaláz? Ezt hogy...

Bénulásos lámpaláz? Ezt hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés
Több videót is néztem ezzel kapcsolatban, de egyik sem hasonlít az én lámpalázamhoz. Ahogy bele kerülök az éles helyzetbe rohamszerűen jön és egyből a bénulásos szakaszba esek. Nem tudok megmozdulni, remegek, nem jön ki hang a torkomon, küzdök minden egyes szóért. Szociális fóbiám van minimálisan (de lehet csak önbizalomhiány, koncentrációzavar nem tudom), pánikolni is tudok rendesen. Amúgy extrovertált típus vagyok, mindig elképzelem milyen jó lesz majd hogy beszélhetek, meg végre mindenki rám figyel, aztán amikor oda kerülök a halálomon vagyok. Mindig közvetlen a helyzetben tör rám, vagy egy fél órával előtte. De mostanában már paranoikusan elkezdtem előre félni, most is megyek majd vizsgázni, nem tudom mi lesz.

2021. nov. 21. 03:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó gyakorlati tanácsokat tud adni pszichológus erre. Lényeg a gyakorlás, de a fokozatosság is, szerintem.
2021. nov. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, szoktam nézegetni ilyen videókat.
2021. nov. 21. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:
A mindennapos, állandó gyakorlás segítene, önmagában videók nézegetése gyakorlás nélkül nem.
2021. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!