Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a gyógyszerektől,...

Félek a gyógyszerektől, hogyan küzdjem ezt le? Vagy legalább hogyan nyugtassam meg magam?

Figyelt kérdés

Igen, nem az első ilyen kérdésem, de nagyon félek! Jelenleg el se tudom terelni a gondolataimat, nem segít filmezés, főzés, edzés sem; a munkám sajnos eleve akadozós, szenvedős, nem tereli el a figyelmemet.


Szóval...

Szteroidos kezelést igénylő krónikus gyulladásom van. Igazából két "betegségem" is van, amit szteroiddal kezelnek. Elképesztően félek a szteroidtól, egyrészt az immunrendszert gyengítő hatása miatt (nem kimondottan autoimmun a fő gondom), másrészt az egyéb mellékhatásaitól: hangulatingadozás, bőr vékonyodása, vizesedés, vízvisszatartás, étvágy növekedése.

Másrészt több más gyógyszert is szednem kell majd, amiknek hosszútávon szintén vannak mellékhatásaik.

Mindezek mellett túl fiatalnak is érzem magam mindehhez, 30 körüli vagyok.


Jelenleg 2 másik dolog is van az életemben, ami miatt izgulok, egyenként is elég lenne mindegyik, nemhogy a 3 együtt.


Próbálok törekedni az egészséges életmódra (ráadásul diétára is vagyok ítélve). Normál esetben ez megnyugtat, mert arra gondolok, hogy kevesebb gyógyszer kellhet, kisebb adagok, jobban fogom bírni a mellékhatásokat, szép lesz a bőröm, hajam, alakom - mondjuk ezekkel nincs nagy baj.

Most viszont az egészséges életmód is a gondjaimat juttatja eszembe és félek csak.....



2021. nov. 21. 20:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!